Apple TikTok Kullanmaya Başladı! Yapılan İlk Paylaşımlar

Apple TikTok Kullanmaya Başladı! Yapılan İlk Paylaşımlar

0

Nisan ayı içerisinde TikTok hesabı açan dev şirket, ilk paylaşımlarını yapmaya başladı. Apple, TikTok hesabında anlık olarak 370 binden fazla takipçisi bulunuyor ve bu aralar daha çok iPhone 12 mini’nin reklamını yapıyor. Bunun yanında şirket, söz konusu akıllı telefon için bir de challenge başlattığını duyurdu. Apple TikTok kullanmaya başladı.

Apple TikTok Kullanmaya Başladı

Apple TikTok Kullanmaya Başladı

Tüm sektörleri etkilediği gibi sosyal medyanın güzü teknoloji şirketlerinide fazlasıyla etkiliyor. Günümüzde neredeyse tüm teknoloji şirketleri, sosyal medyayı aktif kullanarak daha fazla tüketiciye ulaşmak için harekete geçmiş durumda. Fakat teknoloji devi Apple, bu konuda rakipleri kadar iyi gözükmüyor. Çünkü şirket, sosyal medya kullanımına tam olarak geçmiş değildi. Ancak Apple da bundan sonra bu tarz gelişmelere ayak uyduracağı sinyallerini veriyor. Zira şirket, TikTok hesabını aktif olarak kullanmaya başladı.

Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan TikTok’ta da yeni bir gelişme yaşandı. Apple, nisan ayında açtığı resmi TikTok hesabından ilk paylaşımları, kısa bir süre önce yaptı.

Apple’ın ilk TikTok paylaşımları, iPhone 12 mini reklamları içeriyor

Apple’ın TikTok hesabı, an itibarıyla 378 binden fazla takipçiye sahip. Söz konusu hesap üzerinden yapılan paylaşımları 354 bin kişi tarafından beğenildiği gözlemleniyor. Bunun yanında şirket, en yeni iPhone modellerinden biri için de “#makeitmini” olarak isimlendirdiği bir challenge başlatmış durumda. Apple hayranları ise bu etkinliğe kısa sürede büyük ilgi gösterdi.

Apple’ın TikTok’u ne sıklıkla kullanacağını şu an kestirmek zor. Şirket, Twitter hesabını kullanmamaya devam ediyor olsa da YouTube ve Instagram gibi kanallardaki hesaplar, aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Şirket bu tür yaklaşımlarla, daha fazla tüketiciye ulaşmanın en kolay yolunu kullanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir