Apple Glasses Patent Başvurusu İle Gündemde

Apple Glasses Patent Başvurusu İle Gündemde

0

Apple Glasses, hakkında çeşitli iddialar paylaşılırken şimdilik detaylar konusunda bir kesinleşme yok. Kısa süre önce bir patent başvurusu ile tekrar gündeme geldi. Söz konusu cihazın suya ve toza karşı dayanıklı hale gelmesi için üzerinde çalışan Apple, yeni ürününün tanıtımını yakın zamanda gerçekleştirebilir. Apple Glasses patent başvurusunda bulundu.

Apple Glasses patent başvurusu ile gündemde

Apple Glasses patent başvurusu

Bir çok dev şirketlerin üretmiş olduğu akıllı gözlükler beklenen ilgiyi gördüğü maalesef söylenemez. Tasarım ve kullanım bakımından beklenileni tam olarak verememesi nedeniyle tercih edilmeyen aksesuarlar günümüz teknolojisini yansıtmakta zorlanıyor.

Bir süredir ortaya atılan iddialar ile gündeme gelen Apple Glasses akıllı gözlük, yeni bir conta sistemi ile suya ve toza karşı dayanıklı hale gelecek. Akıllı gözlüklerde bulunan ekran ve lens gibi bileşenler suya, neme ve toza karşı hassas olduğu için farklı teknolojiler ile korunuyor.

Patent başvurusu yapılıp alınan conta sayesinde kullanıcılar suya ve toza karşı dayanıklı aksesuarların odak ayarlarını da basit bir şekilde gerçekleştirebilecek. Alınan patent, ” HMD (başa takılan ekran) sistemler için kullanılacak olan mercek, ekran modülü ve odaklama yapılabilmesi için ekran modülünün kısmen hareket edebilmesine olanak sağlayan conta. ” açıklamalarını içeriyor.

Çıkışı gerçekleştirilecek yeni aksesuarların özellikleri ile ilgili iddialar mevcut. Bazı analistler yeni cihazın önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağını düşünüyor. Bir diğer iddia ise çıkış tarihinin 2022 yılı olması yönünde. Bunun yanında çıkan haberlere göre Apple Glasses, rOS adı verilen bir işletim sistemine sahip olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendi fikir ve düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir