Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor?

Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor?

0

Dev şirket Google yeni bir işletim sistemi ile karşımıza geliyor. Android 12 adını verdiği sistemin test süreci hız kesmeden devam etmekte. Peki bu yeni işletim sisteminde ne gibi özellikler mevcut olacak? Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor?

Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor?

Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor

Google, yeni işletim sistemi için çalışmaya devam etmekte. Üçüncü beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte Android 12 güncellemesini alacak telefonların kavuşacağı yeni özellikler, Google’ın Android Geliştiricileri blog sayfasında paylaşıldı. Söz konusu olan yeni özellikler kullanıcıları memnun edecek gibi durmakta.

İşte Android 12 Beta 3 Yenilikleri:

 • Ayarlar simgeleri renksiz oluyor: Ayarlar menüsü simgelerinin renkleri kaldırılmakta. İkonlar geçmiş Android işletim sisteminde renkli bir tasarıma sahipti. Fakat Google tahminen daha tutarlı hale getirmek istediğinden renksiz bir tasarıma başvurdu.
 • Material You’nun dinamik teması artık özelleştirilebilir: Beta 2’de bir duvar kağıdı seçildiği zaman kullanıcı için otomatik bir tema oluşturulmakta. Fakat kullancıların seçeceği palet seçilememekteydi. Google bu palet seçme özelliğini Google I/O’da tanıttı. Ayrıca Beta 3 bu işlevi güncellenen Wallpaper Picker uygulamasına eklemekte.
 • Temalı simgeler: Duvar kağıdı ve stil uygulamasında yeni bir simgelerin temasını kullanıcıların değiştirebilecekleri seçenek bulunmakta. Ancak bu yeni özellik Beta 2’de gizlenen işlevselliği ortaya çıkarmakta. Fakat cihazlardaki her Google aplikasyonu bundan etkilenmemekte.
 • Son bağlantıyı hızlıca kopyalama: Pixel telefonlardaki ‘Cihaz Kişiselleştirme Hizmetleri’ uygulaması bazı yeni özellikler sumakta. Bu sayede aplikasyon son uygulamalara genel bakış sekmesinden hızlıca son bağlantıyı kopyalamanıza olanak tanımakta.
 • Google Asistan için kaydırmayı devre dışı bırakma: Telefonun alt kısmından kullanıcılar yukarı kaydırırlar ise Google Asistan devreye girmekte. Bu hareketi sıklıkla yapan kullanıcılar için Android 12 Beta 3 burada iyi bir özellik sunmakta. Ayrıca kullanıcılar isterlerse bu seçeneği kapatıp açabilmekteler.
Android 12 Beta 3 Hangi Özellikler İle Geliyor
 • Medya önerileri: Android 11’de Google, medya oynatıcıyı bildirim panelinden alarak ‘Hızlı Ayarlar’ panelinin altındaki özel bir alana taşıdı. Android 12’de medya oynatıcı iyileştirilmekte ve eskisinden daha entegre biçimde çalışmakta. Kullanıcı medya oynatmayı duraklattığında Android medya oynatıcıyı ‘Hızlı Ayarlar’ panelinin altında göstermeye devam etmekte.
 • Çöp depolama alanını gösterme: Artık telefonun depolama ayarları cihazın çöp kutusunun ne kadar yer kapladığını göstermekte. Android’de tek bir çöp kutusu olmadığından kullanıcılar rahatça hangi alanın ne kadar dolu olduğunu görebilmekteler.
 • Oyun ayarları: Google for Games Developer Summit’te, Android 12 için uzun zamandır beklenen oyun panosu özelliği tanıtılmakta. Bu özellik kullanıma sunulduğunda ekran kaydedici, ekran yakalama kısayolu, FPS ölçer olmakta. Ayrıca rahatsız etmeyin özelliği gibi önemli yardımcı programlara sorunsuzca erişilebilecek. Kontrol panelinde YouTube için bir kısayol, Google Play Oyunlar widget’i ve oyun optimizasyon menüsü bulunmakta.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Android işletim sistemini kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir