Amazon Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi! AR Geliyor

Amazon Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi! AR Geliyor

0

Amazon için Room Decorator adlı yeni araçlar, iOS kullanıcıları için Pazartesi gününden itibaren kullanıma sunuldu. Amazon Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (AR) geliyor.

Amazon Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi

Amazon Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Geliyor

Amazon, artırılmış gerçeklik ile alışverişi daha güçlü hale getirdi ve artık ne satın alacağınızı planlarken “AR” yani Amazon Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile mobilya odaları oluşturmanıza izin veriyor.

Amazon Salı günü yaptığı açıklamada, AR teknolojisini “Room Decorator” araçlarıyla genişlettiğini, insanların aynı odaya düzinelerce mobilya parçası eklemesine ve düzenlemesine, bu tasarımlardan 100’e kadar kaydetmesini ve düzenlemeleri mobil veya masaüstünde düzenlemeye devam etmesine izin verdiğini söyledi. Amazon ayrıca bir tasarımda bir araya getirilecek öğeler de önerecektir.

Bunlar, yeni oyunlar, tasarım araçları ve alışveriş özellikleri dahil olmak üzere teknoloji şirketlerinin sunduğu bir özelliktir. Wayfair ve Ikea dahil olmak üzere perakendeciler, insanların satın almadan önce ürünlerin boyutu ve şekli hakkında daha iyi bir fikir edinmelerine yardımcı olacak ve iadelerin azaltılmasına yardımcı olacak AR araçları da sunuyor. Ayrıca, bu araçları kullanarak çevrimiçi mobilya alışverişi yapmak, özellikle koronavirüs salgını sırasında mağazalara gitmekten kaçınmak isteyen kişiler için yararlı olabilir.

Amazon, “Room Decorator” yani oda dekoratörünün hem Amazon hem de bağımsız satıcılar tarafından kendi sayfalarında satılan on binlerce ürünle kullanılabileceğini söyledi. Yeni araçlara, bu öğelerin sayfalarında bulunan “Wiew in you room” düğmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

Amazon’un önceki AR özelliklerin de olduğu gibi, bu yeni araçlar ilk başta yalnızca Apple’nin iOS kullanıcıları için mevcut olacak . Oda Dekoratörü şu anda ABD’deki iOS müşterilerinin yaklaşık yarısı tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki birkaç hafta içinde geri kalanında kullanıma sunulacak. Önümüzdeki birkaç ay içinde Android’e geliyor.

Amazon AR Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer güncel teknoloji haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir