Amazon CEO’su Jeff Bezos Görevini Bırakıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon CEO’su Jeff Bezos Görevini Bırakıyor

+ - 1

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Amazon’un CEO’su ve kurucusu Jeff Bezos, 2021 yılı içerisinde görevini bırakmayı planlıyor. Bezos, kendi koltuğunun yerine Andy Jassy isimin getirecek. Yeni haber Amazon CEO’su Jeff Bezos Görevini Bırakıyor!

Amazon CEO’su Jeff Bezos yerini Andy Jassy’e bırakacak

Amazon CEO’su Jeff Bezos yerini Andy Jassy’e bırakacak

Amazon çalışanlarına yazdığı bir mektupta “Yürütme Başkanı rolünde, enerjimi ve dikkatimi yeni ürünlere ve erken girişimlere odaklanmayı planlıyorum” şeklinde bir mesaj paylaşan Bezos, Nisan 2016’dan beri Amazon Web Services‘in başında olan Andy Jassy’nin geçeceğini de açıkladı.

2021 yazında yapılacağı açıklanan görev değişiminin nedeni açık şekilde belirtilmedi. Ancak yeni Amazon CEO’su Andy Jassy, daha önce şirketin bulut bilişim bölümü AWS’yi yönetiyordu.

AWS’nin lideri olan Andy Jassy, CEO olmasa da şirketin en önemli pozisyonlarından birinde olarak görülüyor. Bezos tarafından yönetim kurulu başkanlığında kendisi dışında farklı bir ismin olmadığı belirtiliyor.

NBC News’e göre, görev değişimi açıklamasından sonra Amazon’un hisselerinde olumsuz bir hareketlenme görülmedi. Bezos’un tıpkı eski Microsoft CEO’su Bill Gates gibi şirketin yönetim kurulunda aktif rol üstleneceği belli.

Dördüncü çeyrekte, net gelir 7,2 milyar dolara veya hisse başına 14,38 dolara yükseldi. Amazon ayrıca, bir yıl önceki aynı döneme göre yüzde 44 artışla 125,6 milyar dolarlık net satış bildirdi.

Bu haber ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Hayırlısı olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.