Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek!

Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek!

0
Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek

Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek! Dünyaca ünlü ve Çin merkezli olan Alibaba, otomobil sektörüne kısa süre sonra adım atacak. SAIC iş birliğine giden Alibaba, ZHİJİ Auto/IM diye isimlendirilen yeni bir otomotiv markası kuracağı paylaşıldı. Çin’in elektrikli araç üreticisi olmak hedeflenirken toplamda iki farklı otomobil üretecek.

Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek

Zhiji Auto/IM adıyla kurulacak olan markanın üretmesi planlana Sedan model otomobili, monte edilmiş kapı kollarına, ileri teknoloji ışıklara ve aerodinamik tekerlikleri bünyesinde bulunduracak. Bunun yanında panoramik cam tavan bulunan otomobil de tavana monte edilmiş sensör bölmesi de bulunuyor. Söz konusu üretilecek Sedan model, klasik bir tasarıma sahip.

Ayrıntıları bakımından kullanıcıların dikkatini çeken otomobil, anilin deri, ahşap kaplama ve metalik vurgulara sahip. Bunların yanında Sedan modelinde çift cama sahip pencereler ve elektrikli modern kapılar bulunmakta.

Alibaba Otonom ve Elektrikli Araç Üretecek

Zhiji Auto/IM‘da en çok dikkat çeken ve göz kamaştıran kısım ise konsolda yer alan 39 inç boyutundaki ekran oluyor. Kontrol panelinden yükselen ve üç farklı bölüme ayrılan ekran, ek olarak ikincil 12.8 inç ekrana da sahip. Aynı zamanda yeni nesil otonom araç 15 farklı yüksek çözünürlüklü kameraya, 12 tane ultrasonik sensöre ve beş milimetre dalga radarı bünyesinde mevcut. Ek olarak IM‘ın yıl sonunda tam otonom sürüş özellikleri sunacağı ifade ediliyor.

Performans tarafında ise dört tekerlekten çekiş sağlayabilen otomobil, iki elektrikli motora sahip. 93 kWh pil ile çıkacak olan otomobil, alternatif olarak 115 kWh değere sahip pil ile tercih edilebilecek. Bu değerler ile Sedan modelin 874 km menzile sahip olacağı ifade ediliyor.

Alibaba ve SAIC iş birliği ile üretilecek otonom aracın Sedan modeli Nisan ayında Şanghay Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Crossover modelin ise 2022 yılında sergilenmesi bekleniyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir