Ailenizle Oturup İzleyebileceğiniz 10 Film Önerileri

Ailenizle Oturup İzleyebileceğiniz 10 Film Önerileri

0

1.Benim Dünyam (2013) | IMDb 7.5

Sekiz yaşına kadar yaşamla ilgili hiçbir şey bilmeden hayatını sürdüren Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hocayla yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur. Mahir Hoca’nın karanlığın içindeki Ela’nın elinden tutarak onu üniversite sıralarına kadar taşıyışını ve Ela’nın umut ve vefa hikayesini anlatıyor. Benim Dünyam; sadece karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesidir.

2. Dangal (2016) | IMDb 8.5 

Başrolde Aamir Khan’ın oynadığı gerçek hayat hikayesini bir filmle buluşturdukları Dangal filmin konusu bir baba ve kız çocukları ile aralarında geçen olaylar anlatılmaktadır. Mahavir Singh ülkesinde güreş alanında başarıları ile bilinen bir kişidir. Her zaman bir erkek çocuğu olmasını ve çocuğunun uluslararası müsabakalarında derece almasını hayal etmektedir. Dört kız çocuğu olan Singh hayallerinden vazgeçmeyerek kızlarını birer erkek gibi güreşlere hazırlamaya karar verir.

3.Guguk Kuşu (1975) | IMDb 8.7

Eyalet Akıl Hastanesinde kısa bir tatil kulağa pek de kötü gelmiyor, öyle değil mi? Randle P. McMurphy (Jack Nickolson), damarlarında kan yerine elektrik dolaşan, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur. McMurphy, deli numarası yaparak kendisini “kaçıklar” olarak nitelediği adamların yanına aldırır. Ve hemen ardından, onun bulaşıcı düzensizlik sevdası yeni geldiği yerdeki uyuşturucu rutinle karşı karşıya gelir. McMurphy Dünya Kupası maçları oynanırken, yeni arkadaşlarının yatıştırıcı ilaçlara boğulmuş bir şekilde ortalıkta bornozlarda dolaşmasına dayanamaz. Bu, savaş demektir! Bir tarafta McMurphy vardır. Diğer tarafta ise, sinema tarihinin en soğuk ve canavar ruhlu karakterlerinden Hemşire Ratched vardır. Ortada ise, koğuştaki herkesin kaderi. Ken Kesey’in en çok satanlar listesinden romanındeki romanından uyarlanmıştır.

4.Sherlock Holmes (2009) | IMDb 7.9

Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, ülkesinde yok edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşman ile savaşıyor. Robert Downey Jr. ,efsanevi dedektif Sherlock Holmes’ü daha önce hiç yapılmamış bir şekilde canlandırıyor. Jude Law doktor ve bir savaş gazisi olan, Holmes’ün güvenilir çalışma arkadaşı Watson rolünde yer alıyor. Holmes’ü alt eden ilk ve tek kadın olan ve dedektifle halen çalkantılı bir ilişki sürdüren Irene Adler rolünü Rachel McAdams üstleniyor.Mark Strong gizemli yeni düşman Blackwood rolünü oynuyor. Kelly Reilly ise Watson’ın ilgilendiği Mary rolünde yer alıyor. 

5.Kung Fu Panda (2008) | IMDb 7.6

Kahramanımız Po saflığı ve iyiliği sayesinde başlarda tam bir hayal kırıklığı gibi görünse de, filmin devamında ne kadar başarılı bir Kung Fu ustası olduğunu gösteriyor. Seri olarak çekilen filmin özellikle ilk iki filminde çok sayıda komik sahne bulunduğunu ve bu sahnelerin gerek sizi gerekse de çocuklarınızı güldüreceğini garanti ediyoruz.

6.Shrek (2011) | IMDb 7.9

Türkçe seslendirmeleri de oldukça başarılı olan Srek serisi, çocuk hikayeleri dünyasında hem komik hem de öğretici bir serüvene çıkarıyor. Büyükler içinde film içerisinde ilgi çekici pek çok mesaj var diyebiliriz.

7.The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme (2006) | IMDb 8.0

Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesi maddi zorunlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder ve olaylar başlar.  

8.How To Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010) | IMDb 8.2

Gerek çocuklar gerekse de büyükler için çok sayıda olumlu mesaj veriliyor. Eğer çocuklarınız sizinle birlikte izledikleri filmler sırasında hem eğlensin, hem hayat konusunda bir şeyler öğrensin hem de hayal gücü gelişsin istiyorsanız, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin en ideal filmlerden birisi.

9.Leave No Trace – İz Bırakma (2018) | IMDb 7.2

Amerikan Ordusu’na bağlı olarak Irak’ta savaşıp döndükten sonra sosyal hayata uyum sağlamakta güçlük çeken Will (Ben Foster), kızı Tom (Thomasin McKenzie) ile birlikte Portland’da bir parkta yaşamını sürdürmektedir. İnsanlardan uzakta, doğayla iç içe yaşayan baba kız, zorunlu ihtiyaçlarını gidermek zaman zaman indikleri şehir dışında tüm zamanlarını insanlardan saklanarak geçirmektedir. Günün birinde yakalanan ikili, Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından bir Noel ağacı çiftliği sahibinin yanına yerleştirilir. Will her ne kadar oradan kaçıp tekrar kızıyla doğada yalnız olabilmenin planlarını yapsa da Tom, içinde bir yere yerleşme isteğinin yeşermesine engel olamayacaktır.

10.Ferdinand (2017) | IMDb 8.1

Dövüşmeyi sevmeyen bir boğa olan Ferdinand’ın başından geçen olayları anlatıyor. Ferdinand, vahşi ve yırtıcı görüntüsünün aksine uysal ve sevgi dolu bir karakter. Fakat sakin bir boğa olan Ferdinand’ın görüntüsü karakterine tamamen ters. Bu nedenle Ferdinand, çevresinde ki insanlar tarafından sürekli ön yargılı davranışlarla karşılaşıyor. Doğa da çiçeklerle ve diğer hayvan arkadaşları ile vakit geçirmeyi seven Ferdinand’ın başı sürekli olarak korkutucu görüntüsü yüzünden sıkça belaya giriyor.Günün birinde ise onu dış görünüşünden dolayı bir dövüş boğası zanneden kişiler tarafından yakalanarak İskoçya’ya götürülüyor ve orada dövüş yapmaya zorlanıyor. Dövüş yapmak istemeyen Ferdinand ise buradan kaçmaya çalışırken başına bir çok ilginç ve komik olay geliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir