Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

0

Çokça sevilen ve oyunseverlerin oynamaktan vazgeçmediği Age of Empires serisinin yeni oyunu gelmekte. Age of Empires 4 ne zaman çıkış yapacak sorusu sıkça sorulmaktaydı. Age of Empires 4 sonbaharda PC için çıkışı gerçekleşmesi beklenmekte. Serimizin ilk oyunundan bu yana tam 24 yıl geçti. Yeni ve mevcut durumda son oyunu olacak AoE 4, dört yeni tarihsel senaryo ve 8 oynanabilir medeniyeti mevcut.

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkış Yapacak

Aslında, ilk haberini 2017’de aldığımız Age Of Empires 4 (IV) ile ilgili bugüne kadar çok fazla bir bilgiye sahip değildik. Hatta, 2019’da yayımlanan oynanış fragmanı dışında pek bir şey görmedik desek abartmış olmayız. Fakat, bugünkü etkinlikte geliştiriciler Microsoft ve Relic Entertainment deyim yerindeyse bir geldi pir geldi. Zira, yeni fragmandan oyun içeriğine ve hatta çıkış tarihine kadar oyun hakkındaki birçok yeni detaya artık sahibiz. Öncelikle yeni oynanış (gameplay) fragmanıyla başlayalım:

Her medeniyetin oyun içerisinde kendine has mekanikleri bulunmakta. Örnek olarak şehir taşıma gösterilmekte. Moğollar koca bir şehri taşıyıp başka bir yere yerleştirebiliyor. AoE 4 içerisinde açıklanan medeniyetler arasında Çin, İngiliz, Delhi Sultanlığı ve Moğollar bulunuyor. Geliştirici Rellic‘in planladığı etkinlikte 8 medeniyetin tamamı gösterilecek. Age of Empires 4, 2021 sonbaharında Windows PC’ye çıkış yapacak. Oyun aynı zamanda Xbox Game Pass PC‘ye de gelecek.

Peki siz popüler oyun ile ilgili ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir