Adsense ile Para Kazanmak İster misiniz?
 1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Adsense ile Para Kazanmak İster misiniz?

1
Google Adsense ile Para Kazanma
İnternetten para kazanmada en iyi yöntemlerden biri Adsense‘tir. Adsense, Google’ ın reklam servisidir. Google AdWords ile reklam verenler, reklamlarını oluşturur ve yayıncılarda Google Adnsense yoluyla bu reklamları sitelerine alabilirler. Bizde bu yazımızda Adsensden ve nasıl para kazanabileceğimizden bahsedeceğiz.
Adsense’in avantajı ziyaretçilerinize onlarla alakalı reklamlar göstermektir. ziyaretçilerinizin  geçmiş bilgileri ya da o anda okuduğu konu ile alakalı olarak gelen reklamlardır. Bu sayede hem ziyaretçilerinizin tıklama olasılığı artar (yani sizin para kazanma olasılığınız) hem de reklam veren doğru kişiye ulaşmış olur. Bu yüzden de gayet kullanışlı ve para kazandıran bir yöntemdir.
Google, sitenizde yayınladığınız reklamların %68’ini size %32’lik payını ise kendisine alır.Yani tıklanılan reklam tık başına 1 TL ödüyorsa sizin hesabınıza 68 kr. gelecektir.Hesabınızda 200TL biriktiği zaman Google otomatik olarak, siz para çekme talebinde bulunmuşsunuz gibi paranızı yatırır. Buda paranın size bir sonraki ay geleceği anlamını taşıyor. Ocak ayında 200 TL’ye ulaştıysanız paranız Şubat ayında yatacaktır.
Google politikaları esneklik içermez. Ufak bir politika ihlalinde, Google sizi rutin kontrol zamanlarından birinde banlar.Bu yüzden Google Adnsense kurallarını doğru anlayıp, bu kurallar dışına çıkılmaması gerekir. Google’ ı kandırabileceğinizi sakın düşünmeyin! Hesabınız kapatıldığında kazandığınız para ödenmez ve Adsense’ e tekrar başvuramazsınız. *Bu konu hakkında bir keresinde benim başım yandı umarım sizlerin karşısına Adsense Politika İhlali gibi engeller gelmez..
Google Adsense Şart ve Koşulları ile Program Politikaları
Tüm Adsense yayıncılarının Google Adsense Şart ve Koşullarını ile Program Politikalarını kabul etmesi gerekir.
Kabul etmeniz gereken bazı ilkeler ;
 1. Kendi reklamlarıma tıklamayacagım ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik etmeyecegim.
 2. Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.
 3. Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dagıtımını yapan sitelerde reklam yayınlamayacagım.
 4. Reklamları tıklamaya teşvik eden ögeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacagım.
Adsense’i biraz tanıdıysak, çok sıkı bir çalışma yaptıklarını anlamışızdır. En ufak bir hatanız da ( sitenize bot takipçi çekmek, reklamlara bilerek tıklattırmaya çalışmak, reklamların üzerine tıklayın vb şeyler yazmak) sizinle olan sözleşmelerini fes ederler ve kazandığınız paralarınız da onlarda kalır. Böyle bir olay başıma geldiğinden sizin çok dikkatli olmanızı öneririm.
Bu politikalar biraz can sıksa da herhangi bir şekilde ihlal yapmadığınız taktirde ciddi anlamda buradan gelir elde edebilirsiniz.


NOT: Benden sizlere son bir tavsiye, sitenize adsense’e bağlamayı denemeden önce kesinlikle web sitenizin görüntülenmesi 10 bin civarlarında olsun ve en az 20 tanede yazı yazmış olabilin. Bu şekilde Adsense‘in sizin sitenizi onaylama ihtimali daha da artacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 3 sene önce

  Gayet başarılı bir Adsense para kazanma yazısı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir