Bu İlcede 7’den 70’e Herkes Bisiklete Biniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bu İlcede 7’den 70’e Herkes Bisiklete Biniyor

+ - 0

Muğla’nın Ula ilçesinde 7’den 70′ herkes bisiklet biniyor. İlçe halkı herkesi kendileri gibi daha sağlıklı bir yaşam için bisiklete binmeye davet ediyor.   Bu ilçede Bisiklet artık halkın yaşam tarzı haline gelmiş durumda. Önceleri yumurta karşılığında 5-10 dk kiraladıkları bisikletleri, sürmeyi öğrendikten sonra kendilerine de alarak kullanmaya devam ettiler. Öğrenciler okula giderken kullandıkları bu bisikleti ev hanımları ise pazara giderken kullanmakta.

2 yaşından 90 yaşına kadar herkesin günlük hayatının bir parçası haline gelen bisiklet, kenti diğer yerleşim yerlerinden ayırıyor. İlçenin konumu bisiklet kullanımını elverişli hale getirirken sağlık açısından da faydalı oluyor. Kent sakinleri herkesi daha sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmaya davet ediyor.

İlçe halkı bu bisiklet sürme merakının atalarından ve dedelerinden geldiğini söylüyor. Doktorların sürekli spor yapın çağrısına da bu şekilde cevap verdiklerini diler getiriyorlar. Köydeki yaşlıların sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürdüğünü söyleyen halk, 70-80 yaşında bisiklet süren bir çok kişinin olduğunu da belirtiyor. 

Bisiklet kullanmayı günlük bir ihtiyaç haline getirmiş bu ilçe, bizlere çok şey ifade ediyor. Temiz hava, sağlıklı yaşam ve birçok faydası olan bisiklet sürme merakının ilerleyen zamanlarda farklı şehirlerimize de yayılmasını diliyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap