YouTube, reklam engelleyicilere son darbeyi indirdi!

YouTube, reklam engelleyicilere son darbeyi indirdi!

0

YouTube, reklamları engelleyen üçüncü taraf uygulamaların kullanımını sınırlandıracağına dair yeni bir açıklamada bulundu. Bir süredir reklam engellemeye yönelik çalışmalarında vites artıran platform, bazı kullanıcılarda uyarı göstermeye başladı.

YouTube reklam engelleme yasağında katılaşıyor

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir blog yazısında YouTube, reklam engelleme uygulamalarını kullanan kişilerin hizmet şartlarını ihlal ettiğini ifade etti. Bu yüzden reklam engelleyiciyle videoların izlenmesi durumunda, içeriklerin yüklenmesinde hata yaşanabileceğini aktardı. Ayrıca kullanıcılara reklam engelleyici uyarısı da gösterilecek.

Youtube bölüm atlama özelliği, youtube yapay zeka, youtube yapay zeka bölüm atlama özelliği, youtube

Reklam engelleme, içerik sahiplerini desteklemek için reklam gelirlerini kullanan YouTube’a büyük bir darbe vuruyor. Reklamların engellenmesi aynı zamanda YouTube’un ve içerik oluşturucuların para kazanmasını engelliyor. Bu da şirketin politikalarıyla ters düşüyor.

YouTube’un masaüstü sürümünde tarayıcı uzantıları aracılığıyla reklam engellemek hala mümkün. Ancak reklamları atlatan üçüncü taraf mobil uygulamalar tamamen yasaklanmış durumda. Şirket, reklam engelleyen kullanıcıların aynı zamanda içerik oluşturucuların gelirlerini etkilediğini ifade etti.

Bu kapsamda reklamların, YouTube’un “geniş kütüphanesine ücretsiz erişimi” finanse etmek için önemli olduğunu söyledi. Reklam izlemek istemeyen kullanıcıların YouTube Premium’a geçebileceğini de hatırlatmak gerekiyor.

YouTube, kullanıcı memnuniyetini korurken reklam atlamayı önlemek istiyor. Örneğin, YouTube’un TV uygulamasında reklam politikası değişti. Televizyon kanallarına benzer şekilde, artık videolar arasında birkaç dakikalık tek bir uzun reklam göreceksiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-reklam-engelleyici-yasagi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir