Yerli Elektrikli Bisiklet Bataryası İçin Vestel Kolları Sıvadı

Yerli Elektrikli Bisiklet Bataryası İçin Vestel Kolları Sıvadı

0

Türkiye’de ilk defa yerli elektrikli bisiklet bataryası üretimi için Vestel kolları sıvadı. Tamamen Vestel mühendisleri tarafından, donanım, yazılım, mekanik tasarımları ile üretim ve test altyapısı bataryalar üretiliyor. Uzun ömürlü oluşu ve güvenilirliği ile çevrim içi servis hizmeti aracılığıyla avantaj sağlıyor.

Yerli elektrikli bisiklet bataryası üretime başladı

Yerli elektrikli bisiklet bataryası Vestel üretecek

Büyük yerleşim yerlerinde fazlasıyla şikayetçi olunan konulardan biri de trafik sorunu, bunun yanında sağlıklı yaşam bilincinin artması ile beraber elektrikli bisiklet kullanımına talep arttı. Türkiye’de bu konudaki ilgi her geçen gün artarken, Avrupa’da ise elektrikli bisikletler fazlasıyla kullanılıyor. Ancak bataryaların yüksek maliyetli, kısa ömürlü olması ve güvenlik riskleri, kullanıcılar tarafından sorun teşkil ediyor.

Vestel’in tasarlayıp ürettiği ve ilk kez IFA’da görücüye çıkarılan yerli tasarım ve üretim bataryalar bisiklet üreticilerine kalite, maliyet, teslimat süreleri ve satış sonrası hizmetlerde büyük avantaj sağlayacak. İlk siparişini Salcano’dan alan Vestel, tüm yerli bisiklet üreticileri ve global pazarlara batarya üretmeyi bir hedef olarak belirlemiş durumda.

Otomotiv baz alınarak elektrikli bisikletlere uyarlanan bataryalar, EN50604-1 güvenlik sertifikalarını almayı başardı. Müşteriler tarafından özellikleri ve tasarımı ile de fazlasıyla beğeni topladığını söylemek mümkün. Vestel’in ürettiği bu bataryalarda yüksek enerji yoğunluğuna sahip NCA hücreler kullanıyor. Online servis hizmetine Bluetooth üzerinden kolaylıkla sağlarken, aynı zamanda kullanıcının bataryanın durumunu aplikasyonla takip edebileceği belirtiliyor.

Siz bu bataryalar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Vestel’in yaptığı bu girişimi faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir