Yerli Elektrikli Bisiklet Bataryası İçin Vestel Kolları Sıvadı


Türkiye’de ilk defa yerli elektrikli bisiklet bataryası üretimi için Vestel kolları sıvadı. Tamamen Vestel mühendisleri tarafından, donanım, yazılım, mekanik tasarımları ile üretim ve test altyapısı bataryalar üretiliyor. Uzun ömürlü oluşu ve güvenilirliği ile çevrim içi servis hizmeti aracılığıyla avantaj sağlıyor.

Yerli elektrikli bisiklet bataryası üretime başladı

Yerli elektrikli bisiklet bataryası Vestel üretecek

Büyük yerleşim yerlerinde fazlasıyla şikayetçi olunan konulardan biri de trafik sorunu, bunun yanında sağlıklı yaşam bilincinin artması ile beraber elektrikli bisiklet kullanımına talep arttı. Türkiye’de bu konudaki ilgi her geçen gün artarken, Avrupa’da ise elektrikli bisikletler fazlasıyla kullanılıyor. Ancak bataryaların yüksek maliyetli, kısa ömürlü olması ve güvenlik riskleri, kullanıcılar tarafından sorun teşkil ediyor.

Vestel’in tasarlayıp ürettiği ve ilk kez IFA’da görücüye çıkarılan yerli tasarım ve üretim bataryalar bisiklet üreticilerine kalite, maliyet, teslimat süreleri ve satış sonrası hizmetlerde büyük avantaj sağlayacak. İlk siparişini Salcano’dan alan Vestel, tüm yerli bisiklet üreticileri ve global pazarlara batarya üretmeyi bir hedef olarak belirlemiş durumda.

Otomotiv baz alınarak elektrikli bisikletlere uyarlanan bataryalar, EN50604-1 güvenlik sertifikalarını almayı başardı. Müşteriler tarafından özellikleri ve tasarımı ile de fazlasıyla beğeni topladığını söylemek mümkün. Vestel’in ürettiği bu bataryalarda yüksek enerji yoğunluğuna sahip NCA hücreler kullanıyor. Online servis hizmetine Bluetooth üzerinden kolaylıkla sağlarken, aynı zamanda kullanıcının bataryanın durumunu aplikasyonla takip edebileceği belirtiliyor.

Siz bu bataryalar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Vestel’in yaptığı bu girişimi faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
9
Şaşkın
Kötü Kötü
3
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
6
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Lol Lol
4
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir