Yaz Tatilinde İzlemek İsteyeceğiniz Yabancı Dizi Önerileri

Yaz Tatilinde İzlemek İsteyeceğiniz Yabancı Dizi Önerileri

0

1. 11.22.63Ünlü yazar Stephen King’in romanından uyarlanmıştır. Mini seri olarak oluşturulan dizi 8 bölümden oluşmaktadır. Her bir bölüm olağanüstü güzel olmasıyla ilgi çekmiş ve en çok sevilenler arasına girmiştir. Profesyonelce hazırlanmış olan mini dizi trajedi, bilim kurgu ve gizem kategorisinde yer alıyor. Zamana yolculuğu anlatacak olan mini dizidir.

2.SkamOslo’daki Hartvig Nissens orta öğretim okulundaki liseli gençlerin hikayesi, arkadaşları, sıkıntıları, skandalları ve günlük hayatlarını anlatan dizi oldukça keyifli bir gençlik dizisi.Skam özellikle genç kızlardan oluşan bir grubun, erkeklere, birbirlerine ve hayata bakışlarını oldukça ilginç bir yöntemle anlatıyor. Özellikle gençlik dizilerini sevenlerin izlemesini tavsiye ediyoruz. Türkçe altyazı seçenekleriyle dizi türk internet dizi sitelerinde de bulunabiliyor.

3.RiverdaleRiverdale konusu incelendiğinde olaylar küçük ama son derece ilginç bir kasabada geçmektedir. Sakin ve her şeyin sıradan göründüğü bu kasabaya özellikle dışarıdan gelenler farklı duygulara kapılmaktadır. Sürrealist bir grup gencin yaşadığı kasabada her şey oldukça şirin bir görüntüdedir. Ancak bu kasabada son derece karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Özellikle lise öğrencisi Jason Blossom’un nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması dikkatleri bu kasabaya toplamıştır. Yine de hayat sanki normal akışında devam etmektedir. Ancak bu durum kasabanın dışarıya verdiği görüntüyü yansıtmaktadır.Yeni okul yılı başlamak üzereyken Veronica Lodge, New York’tan Riverdale kasabasına gelir. Veronica, annesi ve babasının karıştığı bir skandal yüzünden psikolojisi alt-üst olmuş şekilde bu kasabaya gelmiştir. Veronica burada popüler bir futbol oyuncusu olan ve müziğe ilgi duyan Archie ve mütevazi tavırlarıyla dikkat çeken Betty ile arkadaşlık kurar. Jughead’da bu fruba katılan son isim olacaktır. Bu grup bir araya geldikten sonra özellikle Jason Blossom’un ortadan kaybolmasını araştıracaktır. Araştırma yaptıkça birbirinden gizemli olaylar ortaya çıkacaktır. Yine de bu grubun geri adım atmaya niyeti yoktur.

4.Ölmek İçin 13 SebebJay Asher’ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why? lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.

5.Shadowhunters


Cassandra Clare’in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlaması olan Shadowhunters, Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor.

6.My Mad Fat DiaryBaşkarakteri ve anlatıcısı olan Reachel Earl, intihar etmeye teşebbüs etmiş ve bu yüzden 4 ay boyunca klinikte yatmıştır. Rea fazla kilolarıyla sorunu olan ve bu yüzden arkadaş bulmakta ve sosyal hayata katılmakta zorluk çeken biri. Klinikten yeni çıkan Reachel, normal hayata alışmakta çeşitli sorunlar yaşamakta.Klinikten çıkmasına rağmen, psikolog yardımı ile terapiye devam etmektedir. Aynı zamanda annesinin vurdum duymaz tavırları da Reachal’a hiç yardımcı olmamaktadır. Klinikten çıktığı gün eski arkadaşı Chloe ile karşılaşan Rea, Chloe ve arkadaş grubuyla takılmaya başlar. Ortama zaman zaman ayak uyduramayan Rea’nin karşısında birkaç küçük sorun vardır.Annesi, bir yaz boyunca Rea’nın ortadan kaybolduğunu soran insanlara “Fransa’ya tatile gitti.” demiş, kliniğe yattığını söylememiştir.Yeni arkadaş ortamına alışma konusunda çeşitli sorunlar yaşayan Rea, bazen sorunlardan kaçışı klinikte tanıştığı arkadaşlarında bulur. Erkeklerle arası iyi olmayan Rea, yeni arkadaş ortamında yeni maceralara atılacak ve yeni hayat tecrübeleri kazanacaktır.

7.Pretty Little LiarsBir arkadaş grubunun 5 kızlarını anlatan bir dizidir. Bu beş kızlar bir pijama partisine gider ve pijama partisinde Alison isimli karakter kaybolur ve hiçbir yerde bulunmaz, olaydan bir yıl sonra cesedi eskiden yaşamakta olduğu evinin arkasında görülür. Alison’un cesedi bulununca dört kız “A” isimli anonim kişisinden mesajlar almaya başlarlar, bunları sadece Alison’ın bildiği içinde sırlar olan mesajlardır. Cenaze töreninden sonra dahi mesajları hayla almaya devam ederler, ve bu sayede tekrar kızlar tekrar toplanır bir araya gelirler.

8.The 100 97 yıl önce gerçekleşen bir nükleer patlama sonrasında yeryüzünde yaşayan insanların birçoğu ölmüş ve çevreye yayılan radyasyondan dolayı dünya yaşanılamaz bir yer haline gelmiştir. Bilinen ve hayatta kalan insanlar ise 12 farklı ülkenin sınırları içerisinde yaşamaktadır. Bu insanları bir araya getirmek ve Ark istasyonları kurmak için tüm insanlar Jaha başkanlığında birleşirler. Yayılan radyasyon beraberinde yiyecek sıkıntısını da getirmektedir. Bu nedenle 18 yaşın üstünde olan kişiler ne suç işlemiş olurlarsa olsunlar uzaya fırlatılarak cezalandırılırlar. Her ne kadar ceza sistemi devrede olsa da Ark’ın kaynakları hızla tükenmeye başlar ve bir an önce yeni çözümlerin aranması gerekir. Yeni kaynaklar aramak içinde Ark oluşumunun aklına bir fikir gelir. Yapılan duyuru ile mahkûm olanlardan 100 kişinin bağışlanacağı belirtilir. Ancak bu kişiler karşılıksız olarak bağışlanmayacaktır. Mahkûmların içinde yiyecek olduğu düşünülen ve Weather Dağı’na çıkmaları ve içerisinde bolca bozulmayan gıdanın yer aldığı eski bir uzay gemisini bulmaları gerekiyor. Yapılan planlara göre mahkûmlar tam dağın zirvesine, uzay gemisinin yakınına indirileceklerdir. Ancak işler planlandığı gibi gitmez ve uzay aracının gerisine düşerler. Erzaklar sınırlı olduğu için mahkûmların birbirleri ile mücadele etmesi gerekir.

9.How I Met Your Mother030 yılında baş karakterlerden Ted’in çocuklarının karşısına geçip anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor ve bu hikaye tam 208 bölüm sürüyor. Kendini tekrar etmeden 208 bölüm çekilen dizide bu durum bir başarı olarak gösteriliyor. Dizi Ted ve Marshall’ın nasıl tanıştıkları ile başlıyor ve Yazarları olan Bays ve Thomas kendi hikayelerinden yola çıkarak karakterlere yön veriyorlar.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir