1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!

Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!


Popüler teknoloji şirketi Xiaomi ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket şimdi de yeni akıllı kapı kilidi sistemi geliyor. Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!

Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!

Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!

Geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcıların gözdesi olan Xiaomi, her geçen gün yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor. Her ne kadar adını akıllı telefonları ile duyurmuş olsa da akıllı ev ekosistemlerinde birçok kullanıcıya ev sahipliği yapmakta. Bu alanda başarılı ürünler sahip olan şirket şimdi ise yeni kapı kilidi ile geldi.

Smart Door Lock X adı verilen yeni kilit, temassız açılabilmekte. Ayrıca kapıda uzun süre dolaşan bir yabancı tespit edildiğinde bu durumu kayda alıp uygulama üzerinden bildirmekte. Xiaomi yöneticilerinden Qu Heng, söz konusu kilidin, alınabilecek tüm güvenlik sertifikalarını aldığını belirtiyor. Ek olarak hata oranının 1 milyonda 1’in altında olduğunu söylemekte.

Xiaomi Sayesinde Artık Anahtarlara İhtiyaç Duyulmayacak!

Söz konusu kilit üzerinde 3 boyutlu yapıda bir ışık teknolojisi kullanılmakta. Ayrıca bu ışık teknolojisine RGB bir kamera eşlik etmekte. Yüz tanıma modülünün içinde ufak bir projektör, kızılötesi ışık, RGB kamera, ışığa duyarlı sensör, uzaklık sensörü ve kızılötesi kamera yer almakta. Kullanıcıların kapının önüne geldiklerinde ek olarak bir şey yapmaları gerekmemekte. Çünkü otomatik kilit saniyeler içinde kapıyı açıyor. Ayrıca kilit üzerinde güvenlik için ayarlamalar da bulunuyor. Ek olarak 20 haneli sanal şifre gibi birçok önlem mevcut. Tüm önlemler toplanıldığı zaman  kilidi açmanın toplam olarak 8 yolu var.

Peki siz bu yeni kilit hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap