X, gizli takılmanızı sağlayacak yeni özelliği duyurdu!

X, gizli takılmanızı sağlayacak yeni özelliği duyurdu!

0

Elon Musk’ın sosyal medya platformu X, “beğenileri” gizleyerek kullanıcıları şaşırtacak bir değişikliğe hazırlanıyor. Ancak X için getirilen gizli beğeni özelliği ile, kullanıcıların favori içeriklerini ve yer imlerini ayırt etmekte zorlanacağı belirtiliyor. İşte bu değişiklik hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

X için gizli beğeni özelliği duyuruldu

X platformnun, gizli beğeni özelliği, kullanıcıların daha “cesur” (yetişkinlere özel veya tartışmalı siyasi içerikler) içerikleri favorilemesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Yani normalde beğenmeyip sırf favorilere eklemek için beğendiğiniz içerikler. Ancak bu sistem tam olarak özel değil. Yani, kullanıcılar kimin beğendiğini ve kaç beğeni aldığını görebilecek. Bu durum da haliyle, kullanıcıların tartışmalı içerikleri beğenme konusunda hala çekingen olmasına neden olabilir.

X, gizli beğeni özelliği yerine kullanıcıların gönderileri özel olarak kaydetmesi için zaten bir yer imi özelliğine sahip. Yer imleri, tekrar göz atmak istediğiniz gönderileri toplamak veya daha sonra okumak istediğiniz başlıkları saklamak için kullanılıyor. Bu nedenle, gizli beğeni özelliği getirmenin gereksiz bir değişiklik olduğu düşünülüyor.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, beğenilerin kalp simgesine dönüşmeden önce bir yıldız simgesi olduğunu hatırlatarak, bu gizli beğeni özelliği değişikliğinin yapılmaması gerektiğini savunuyor. Yıldız simgesi, kullanıcıların içeriği beğenip beğenmediğinden bağımsız olarak favorilemesini sağlıyordu. Dorsey’in bu görüşünü, birçok kullanıcı destekledi.

X kullanıcıları, bu değişiklik yerine gizli beğeni yapmayı opsiyonel hale getirmeyi veya uzun basma ile anonim beğeni bırakma gibi alternatifler öneriyor. Ayrıca, gizli beğeni özelliği kullanmanın içerik oluşturucuların bot orduları kullanarak içeriklerini manipüle etmesine neden olabileceği konusunda uyarıyorlar.

Özetle, X’in gizli beğeni özelliği kararı, kullanıcılar arasında karışık tepkilere neden oldu. Birçok kişi, bu değişiklik yerine eski yıldız simgesinin geri getirilmesini tercih ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Beğeniler gizlenmeli mi yoksa yıldızlar geri mi gelmeli? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/x-gizli-begeni-ozelligi-duyurdu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir