Wordle Masa Oyunu İle Karşımızda

Wordle Masa Oyunu İle Karşımızda

0

Wordle, çok büyük kitlelere kısa sürede ulaşmayı başardı. Oyun beş harfli bir kelimeyi tahmin etmek için altı şansımızın olduğu günlük kelime oyunu şekilde oynanmakta. The New York Times tarafından satın alınması ile oyun daha da büyüdü. Şimdi ise Wordle masa oyunu versiyonu ile karşımıza çıkması beklenmekte.

Wordle Masa Oyunu İle Karşımızda

Wordle Masa Oyunu

Yeni gelen açıklamaya göre Hasbro, The New York Times ile anlaşma yaptı. Popüler mobil kelime oyununun masa oyunu uyarlaması olan Wordle: The Party Game için işbirliği yapıldığı duyuruldu. Birden fazla oyuncu veya takımla oynanacak şekilde tasarlanan Wordle: The Party Game ile popüler oyun artık eğlenceli görüşmelerin bir parçası olabilir.

Wordle: The Party Game‘in her turu, gizli kelimeyi belirleyen bir oyuncu ile başlayacak. Diğer oyuncuların, çevrimiçi versiyonda olduğu gibi altı kez tahmin etme hakkı mevcut. Gizli kelimeyi tahmin etmek için daha az girişimde bulunan oyuncular daha az ceza puanı alacak. Oyunun sonunda ise en az ceza puanına sahip olan oyuncu oyunun kazananı olmakta.

Oyun üç Wordle tahtası, kelime belirleyen kişi için gizli bir kelime tahtası ve silgi ile oynayabilmekte. Ayrıca mobil oyunda olduğu gibi harflerin üzerine yerleştirilecek yeşil ve sarı ipuçları da yer alacak. Böylece oyuncular tıpkı dijital ortamdaki gibi bir tecrübe yaşayabilecekler. Oyun; klasik, zamanlı, hızlı ve takım olmak üzaere dört farklı modda oynanabilme imkanı var.

Yeni masa oyunu ABD’de 19.99 dolara satışa çıkıyor. Wordle: The Party Game, bugünden itibaren Amazon, Target ve Hasbro üzerinden ön siparişe açılmakta. Orijinal mobil oyunun çıkışının birinci yıl dönümünde yani Ekim ayında mağazalara girme durumu mevcut.

Wordle, kısa sürede milyonlara ulaşmasının ardından yeni masa oyunu versiyonu ile sevenlerini mutlu edecek. Peki siz bu oyun ile ilgili ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir