1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Reklam Kararı Kullanıcıları Şaşırttı!

WhatsApp Reklam Kararı Kullanıcıları Şaşırttı!


Kısa süre önce kullanıcılardan Facebook verilerini paylaşmaması halinde WhatsAp’ın yasaklanacağı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Şimdi ise sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri WhatsApp reklam kararı. WhatsApp Reklam konusuna temelli mi geçiyor?

WhatsApp Reklam kararı almasıyla eleştirilmişti

WhatsApp reklam kararı

Milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması için reklama yer verileceğinin sinyalleri 2019 yılında verilmişti. Hollanda’da düzenlenen Facebook Marketing Summit (FMC) etkinliği içerisinde reklamlardan bahseden firma, reklamlar ile ilgili detayları kullanıcıların inceleyebileceğinin altını da çizmişti.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra, bir duyuru ile kullanıcılarına söz veren WhatsApp, “Gizliliğinize saygı duyuyoruz, WhatsApp’ı sizin hakkınızda olabildiğince az bilgi sahibi olmak amacıyla kurduk. Facebook ile ortaklığımızı bağımsız bir şekilde çalışmaya devam ederek sürdüreceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

Söz konusu açıklama sonrasında geçen zamanın ardından yeni bir veri kullanım izni isteyen WhatsApp, reklamlar özelliğini tüm kullanıcılara sunmaya başlayacak. Bu adımdan dolayı da binlerce kişinin tepkisini çekmiş durumda.

WhatsApp reklamları nasıl gösterilecek ?

Reklamların, mesajlaşma platformunun birkaç yıl önce tanıttığı bir özellik olan WhatsApp Durum‘un bir parçası olarak sunulacağı söyleniyor. Şu anda WhatsApp Durum, bir kişinin yüklediği resimleri, videoları, metinleri ve diğer dosyaları gösteriyor. WhatsApp reklamları da bu özelliğe entegre edilmiş şekilde gösterilecek.

WhatsApp Reklamlar özelliği, Instagram‘daki reklamların çalışma prensibiyle benzer yöntemiyle gerçekleşecek. Reklamı görüntülemek isteyen  kullanıcıların yukarı kaydırması gerekecek.

Yorum Yap

Yorum Yap