WhatsApp Profil Tasarımı Değişiyor!

WhatsApp Profil Tasarımı Değişiyor!

0

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en popüleri WhatsApp, iOS uygulaması için yeni bir beta sürümü yayınladı. Söz konusu sürümler birlikte WhatsApp profil tasarımı değişiyor.

WhatsApp Profil Tasarımı Değişiyor!

WhatsApp Profil Tasarımı Değişiyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde ‘Code Verify’ isimli tarayıcı uzantısını bilgisayardan platformu kullananların güvenliğini artırmak amacıyla kullanıma sundu. Meta’ya bağlı olan şirket mobil uygulamalarını sık sık güncellemeye devam ediyor. Şimdi ise iPhone kullanıcıları için önemli bir değişiklik yaptı.

WABetaInfo, WhatsApp ile ilgili bilgileri önceden açıklaması ile meşhur. Şimdi ise, iOS için yayınlanan 22.6.0.73 numaralı WhatsApp beta sürümü ile ilgili bilgileri paylaştı. Söz konusu sürümle birlikte platform, profil sayfasını değiştirirdi. Ek olarak  sesli/görüntülü arama, mesaj gibi butonların boyutunu da büyüttü. Yeni profil sayfasında üst kısımda profil fotoğrafı, altında kalın punto ile yazılmış telefon numarası bulunmakta. Daha sonra ise sesli arama, görüntülü arama ve sohbette bul butonları gelmekte. Ayrıca kullanıcının hakkımda bilgisi de ayrı bir bölümde yer almakta. Güncelleme öncesinde bu dört kısmın hepsi aynı yerde bulunmaktaydı.

Söz konusu arayüzün aynısı Ağustos ayında WhatsApp Business kullanan işletme hesapları için gelmişti. Daha sonra ise kişisel hesaplar için de getirme kararı alan WhatsApp, güncellemeyi iOS için 22.6.0.73 beta sürümünde kullanıma sundu. Ek olarak WABetaInfo’nun paylaşımına göre, beta kullanmayan kullanıcıların bazıları da yeni arayüze sahipler.

Peki siz bu yeni tasarım hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir