WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma [iPhone ve Android]
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma [iPhone ve Android]

+ - 0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden normal şartlarda sadece kayıtlı olan bir numaraya mesaj atılabilmekte. Rehberinizde kayıtlı olmayan bir kişiye mesaj atma için öncelikle numarayı kaydetmelisiniz. Ancak kayıt etmeden de mesaj atılabilmekte. WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma için yöntem var ve çok uğraşıtmamakta.

Bu yazımızın başlığında yazdığı gibi ekstra bir uygulama kullanmadan ve numara kaydetmeden istediğiniz kişiye mesaj gönderme mümkün. WhatsApp kullanıcılarının pek çoğunun bilmediği bu yöntem sayesinde kolaylıkla numara kaydetmeden mesaj atılabiliyor. Ayrıca bu yöntemi hem Android hem de iOS kullanıcıları da kullanabilir. Sorunsuz bir şekilde iki cihazda da yapılabilmekte.

WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma [iPhone ve Android]
WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma

Numara Kaydetmeden WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir?

Birisinin numarasını kişi listenize eklemeden sadece WhatsApp bağlantısı oluşturarak bu numaraya doğrudan mesaj atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşamaları aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

 1. Cihazınızda bir web tarayıcısını açın
 2. *Aşağıda bulunan bağlantıyı kopyalayın ve tarayıcınızda bulunan adres çubuğuna yapıştırın.
  https://wa.me/
 3. Bağlantının sonuna ise iletişim kurmak istediğiniz kişinin numarasını ekleyin
 4. Ekleme işleminin ardından WhatsApp web sayfası ile karşılaşacaksınız
 5. Açılan sayfada ortada bulunan Sohbete Başla seçeneğine dokunun
 6. Seçeneğe dokunduğunuzda sizi otomatik olarak WhatsApp uygulamasına yönlendirecek ve iletişim kurmanız için kayıtlı olmayan numaraya mesaj atabileceğiniz sayfaya yönlendirecektir.
  * Numarayı adres çubuğuna eklerken mesaj göndermek istediğiniz numaranın alan kodunu da eklediğinizden emin olun. Aksi takdir de başka bir ülkeden başka birisine mesaj gönderebilirsiniz.

Örneğin, 0123 456 78 99 diye bir numaraya mesaj göndermek istiyorsunuz. Bunun için telefonunuzun tarayıcısına gidip URL kısmında wa.me/901234567899 yazıp altta çıkan butona basın. Bu şekilde sizlerde numara kaydetmeden WhatsApp mesaj atma işlemini kolayca yapacaksınız.

Whatsapp Kayıtlı Olmayan Numaraya Uygulama İle Mesaj Atma

Whatsapp kayıtlı olmayan numaraya nasıl mesaj atılır yöntemi böyle değildir. Çözümü gerçekten kolay ve mevcut. Eğer ilgileniyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:

 • İlk olarak  Click2Chat Whatsapp uygulamasını Google Play Store’dan indirmeniz gerekir. Ücretsiz olarak uygulamayı indirebilirsiniz.
 • Bir kez açtığınızda, belirli bir telefon numaranızı girebilir hatta ülke kodunu değiştirebilirsiniz.
 • Mesajınızı yazmayı bitirdiğinizde, Whatsapp uygulamasına doğrudan götürecek ve “Şimdi Gönder” ögesine dokunabilirsiniz.
 • Uygulamada bulunan, “Sonra Gönder” ögesine basarak belirli bir saat veya tarihe planlayıp gönderebilirsiniz. Yani planlı bir mesajda gönderebilirsiniz.

WhatsApp‘ta numara neden görünmüyor?

Kişilerinizin isimleri yerine numaraları görünüyorsa, WhatsApp’ın kişilerinizle senkronizasyonunu sıfırlamanız gerekiyor olabilir.

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar’ını açın. Daha sonra Kullanıcılar ve hesaplar > WhatsApp’a dokunun. Hesabı Kaldır kısmına tıklayın.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce WhatsApp‘tan numara kaydetmeden mesaj atmaya çalıştınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap