1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Hakkınızda Konuşulduğunda Haber Verecek!

WhatsApp Hakkınızda Konuşulduğunda Haber Verecek!


Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp yeni bir özellikle geliyor. Pllatformun  iOS sürümü için geliştirilen yeni özelliği sayesinde, gruplarda sizden bahsedildiği zaman haberinizin olmasını sağlayacak. WhatsApp Hakkınızda Konuşulduğunda Haber Verecek!

WhatsApp Hakkınızda Konuşulduğunda Haber Verecek!

En çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp yeni bir özellikle gelmeye hazırlanıyor. Platform son güncellemelerinde bildirim özelliği ile ilgili geliştirmeler yaptı. Yakın bir zamanda da iOS 15 için 2.22.1.1 numaralı beta sürümünü TestFlight kullanıcılarının hizmetine sunmakta. Ayrıca bu güncellemede bildirim çubuğu aracılığıyla gelen mesajlara göndericinin profil fotoğrafını eklemekte.

Bildiğiniz üzere Meta’ya bağlı olan platform, yayınladığı yeni güncellemeyle beta sürümünü 2.22.1.71’e çıkardı. WABetaInfo tarafından gelen haberde, son sürümle birlikte bir kişi sizin hakkınızda konuştuğu zaman WhatsApp’ın bildirim göndereceğini belirtilmekte.

WhatsApp’ta, orijinal ismi mention’lama olan ‘bahsetme’ özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde, katıldığınız gruplarda bir kişi @ işaretiyle adınızı yazarak sizden bahsedilebilmekte. Kullanıcıların birbirlerine mesaj göndermelerini kolaylaştıran bu bahsetme özelliği, ‘mesaj yanıtlama’ özelliğine ek olarak sunulmakta. WABetaInfo’nun paylaştığı bilgilere göre, platformda gruplarda bir kişi sizden bahsettiğinde ve mesajınızı yanıtladığında size bildirim gelecek. Daha öncedem mesaj bildirimlerinde bu iki bilgi mevcut değildi. Ancak yayınlanan 2.22.1.71 numaralı beta sürümü WhatsApp’ın iOS uygulamasına, bahsedilmeyi ve yanıtı bildirim kısmında görme desteği getirmekte. Ayrıca söz konusu özellik sadece WhatsApp gruplarında çalışacak. Şirket bireysel sohbetlerde mesajınızın yanıtlandığını veya sizden bahsedildiğini bildirmeyecek.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap