WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 3 Ay Erteledi!

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 3 Ay Erteledi!

0
WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 3 Ay Erteledi

WhatsApp, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin tarihini 3 ay ileri atarak 15 Mayıs’a çekti. Twitter üzerinden resmi hesabı aracılığı ile açıklama yapıldı. WhatsApp gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini 3 Ay Erteledi!

WhatsApp, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesi sözleşmesinin tarihini 3 ay ileri atarak 15 Mayıs’a çekti. Geçtiğimiz haftalarda gizlilik sözleşmesi ile ilgili açıklama yapan WhatsApp, kullanıcıları tarafından fazlasıyla tepki görmüştü.

İlerleyen günlerde halen daha verilerin korunduğu açıklamalarını yapsada, özellikle Türkiye’deki kullanıcıları büyük bir kampanya ile WhatsApp’ı silmeye başladı. Yaşanan bu göç dalgası sonrası WhatsApp, Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yaptığı açıklama sonrasında gündemdeki yerini halen daha korumaya devam ediyor. Gizlilik ile iligli yeni getirdiği sözleşme sonrasında akın akın kullanıcılarını kaybetmeye başlayan WhatsApp, rakiplerine kullanıcı kazandırmıştı.

Bu süreçte en çok kullanıcıyı Bip, Telegram, Signal ve Dedi gibi uygulamalar aldı. Yaşanan gelişmeler sonrasında milyonlarca kullanıcı kazanan uygulamalar, reklamlarını sosyal medya platformlarında sıklaştırdı.

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ile kendi ayağına sıktığı söylense de bu sözleşmeyi tamamen kaldırmaları şuanda söz konusu değil. Peki popüler platformun atmakta olduğu adımlar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir