İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Discord Benzeri Bir Özellikle Geliyor!

WhatsApp Discord Benzeri Bir Özellikle Geliyor!


Popüler dijital mesajlaşma platformu WhatsApp her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Platform şimdi de ‘Topluluklar’ adı verilen ‘Communities’ özelliğini Discord’daki gibi kanallara sahip gruplar getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp Discord Benzeri Bir Özellikle Geliyor!

WhatsApp Discord Benzeri Bir Özellikle Geliyor!

WhatsApp Discord Benzeri Bir Özellikle Geliyor!

Son zamanlarda sürekli gündemde olan WhatsApp yine gündemi ele geçirmiş durumda. Kendini sürekli geliştiren uygulama geçmişe bakıldığı zamandaki gibi yalnızca mesajlaşılabilen WhatsApp değil. İşletme hesapları, stickerlar, sesli ve görüntülü aramalar gibi yeni özelikleri ile fazlasıyla değişen uygulama şimdi ise büyük bir gelişmeye hazırlanmakta.

Platformun geçtiğimiz günlerde Communities isminde bir özellik geleceği iddiaları ortaya çıkmıştı. XDA geliştiricilerinin ilk kez fark ettiği bu özellik ile grupların kanal haline geldiği topluluklar kurulmakta. Ayrıca benzer bilgilere şimdi ise WABetaInfo ulaşmakta. WABetaInfo, WhatsApp’ın Türkçede tahminen Topluluklar olarak adlandıracağı özelliğe dair bazı bilgiler verdi. Ekim ayında çıkan iddiaları destekleyen bu bilgiler, kısaca anlatılırsa çok daha büyük ölçekli sohbet grupları oluşturarak platforma Discord’su bir hava getirmekte.

Discord platformunu kullanmasanız bile hakkında duymuşsunuzdur. Kullanıcılar bir gruba dahil olduklarında gruba ait farklı başlıklarda kanallar görürler. Ayrıca aynı özelliği iş için kullanılan Slack de kullanmakta. Farklı departmanlar veya farklı görevler için ayrı kanallar ve daha genel kanallar bulunabilmekte. Tahminlere göre WhatsApp da tam olarak bu özellik ile gelmeye hazırlanmakta. Ayrıca bu yeni özelliğin gelmesiyle yöneticilerin yetkileri artarken, bir topluluktaki kanallar şu anki gruplar gibi olacak

Peki siz bu yeni özellik  hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap