WhatsApp Desteği Olmayacak iPhone Modelleri Açıklandı!

WhatsApp Desteği Olmayacak iPhone Modelleri Açıklandı!

0

En çok kullanılan dijital mesajlaşma platformu denildiğinde ilk akla gelen isim olan WhatsApp, hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılmakta. Ancak her geçen gün telefon pazarında eski modellerin yerini yeni modeller alıyor. Doğal olarak da sosyal medya uygulamaları gündemi takip ederek yeni modellere ayak uyduruyor, eski modellerden desteklerini çekiyorlar. Bu uygulamalar arasında WhatsApp da var ve şirket yeni bir duyuru yaptı. Söz konusu duyurusunda WhatsApp desteği olmayacak iPhone modelleri açıklandı. İşte o modeller;

WhatsApp Desteği Olmayacak iPhone Modelleri Açıklandı!

WhatsApp Desteği Olmayacak iPhone Modelleri Açıklandı!
WhatsApp Desteği Olmayacak iPhone Modelleri Açıklandı!

Bildiğiniz üzere WhatsApp platformu oldukça popüler. Bu popülerliğini uzun yıllardır elinde tutarak rakiplerine karşı büyük bir avantaj sağlamakta. iOS işletim sistemini kullanan kullanıcılarının çok merak ettiği bir konu var. Bu da popüler platformun bu yıl hangi iPhone modelinden desteğini çektiği. Şirket tarafından bu soruya cevap geldi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da desteğini çektiği iPhone modellerini açıkladı.

Platforma erişimi kesilen telefonlar listesi incelendiğinde ilk olarak iki model göze çarpmakta. Bunlar bir dönemin en efsane modellerinden biri olan iPhone 5 ve şirketin bütçe dostu ilk modeli olan iPhone 5C. Uygulama şu anda her iki modelde de sorunsuzca çalışmakta Ancak önümüzde günlerde bu durum değişecek.

Ayrıca iOS 12 sürümünü çalıştıran iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s sahipleri ise şimdilik güvendeler. Fakat her yıl olduğu gibi gelecek yıllarda da iOS 12 de 10 ve 11 ile aynı kaderi paylaşacak. Bu nedenle söz konusu modellerden kullanan kullanıcıların kısa süre içerisinde bir yenileme yapmaları gerekmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca WhatsApp platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir