WhatsApp, Corona Virüsü ile İlgili Bir İnternet Sitesi Hazırladı

WhatsApp, Corona Virüsü ile İlgili Bir İnternet Sitesi Hazırladı

0
 
WhatsApp, son yıllarda neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcıları tarafından kullanılıyor. İnternet kullanımının fazlasıyla yaygınlaştığını da düşünecek olursak, WhatsApp‘ın hayatımızda büyük bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 


 
 
WhatsApp geliştiricilerinden beklentimiz, Corona virüsüyle ilgili sahte haberlere karşı bir önlem alınmasıydı ancak ne yazık ki böyle bir şey gerçekleşmedi. Bunun yerine WhatsApp, Corona virüsüne karşı bilgilendirici bir internet sitesi oluşturdu.
 
WhatsApp, gündemde olan internet sitesini oluşturabilmek için Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler ve UNICEF ile bir ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında adı geçen kurumlardan paylaşılan resmi bilgilerin yanı sıra, salgının daha da yaygınlaşması durumunda WhatsApp’ın nasıl kullanılması gerektiğine dair bazı bilgilere yer veriliyor. Ayrıca WhatsApp’ın bazı özellikleri de bu internet sitesinde anlatılıyor.
 
WhatsApp tarafından yapılan açıklamalarda oluşturulan internet sitesinde Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’e doğrudan ulaşabilmek için mesajlaşma hatlarının da bulunacağı ifade ediliyor. Ayrıca WhatsApp; Endonezya, İsrail, Brezilya, Güney Afrika ve Singapur hükümetleri ile çalıştığını ve bundan sonra yetkililerin açıklamalarının doğrudan WhatsApp aracılığıyla kullanıcılarına ulaştırılacağını duyurdu.
 


 
 
WhatsApp Başkanı Will Cathcart tarafından yapılan açıklamalarda, Corona virüsü ile ilgili kullanımı kolay bir kaynak oluşturabilmek için bu internet sitesini geliştirdiklerini ifade etti. Cathcart, WhatsApp’ın hayatınız için pozitif çalışmalarını her zaman destekleyeceğini ifade ederek pandemi sürecinde dünyanın dört bir yanından sağlık bakanlıkları ile ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi.
 
WhatsApp’ın Corona virüsüne karşı yaptığı yeni etkinlikler internet sitesiyle sınırlı değil. Şirket, Poynter Enstitüsü’nün Uluslararası Bilgi Kontrol Ağı‘na (IFCN) 1 milyon dolarlık hibe sağladı ve böylelikle 45’ten fazla ülkede sahte haberlerin tespit edilmesi için destek verdi. Ancak WhatsApp, hala Corona virüsü ile ilgili gönderilen mesajların doğruluğunu kontrol eden bir sisteme sahip değil. Eğer sizler de WhatsApp’ın Corona virüsü ile ilgili oluşturduğu internet sitesini incelemek istersenizburada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir