watchOS 7.6.1 Artık Yayınlandı! İşte Detaylar

watchOS 7.6.1 Artık Yayınlandı! İşte Detaylar

0

Bildiğiniz üzere yaklaşık olarak iki hafta önce Apple watchOS 7.6 güncellemesini yayınlamıştı. Şimdi de söz konusu olan güncellemeye ek olarak watchOS 7.6.1 yayınlandı. watchOS 7.6.1 Artık Yayınlandı! İşte Detaylar

watchOS 7.6.1 Artık Yayınlandı! İşte Detaylar

watchOS 7.6.1 Artık Yayınlandı! İşte Detaylar

Popüler teknoloji şirketi Apple sadece yazılım konusunda kendine güvenmekle kalmamakta. Donanım konusunda da bir o kadar iddialı olan şirketten yeni haberler geldi. Şirket yayınladığı küçük güncellemeye watchOS 7.6.1 adını verdi. Söz konusu olan güncellemede yeni güvenlik özellikleri yer almakta. Ancak güncelleme ile birlikte akıllı saate herhangi bir gözle görülür değişme gelmemekte. Güncellemenin en önemli olan odak noktası güvenlik olmakta. Ayrıca birkaç önemli güvenlik önlemi de eklenmekte.

Herkesin bildiği gibi watchOS 7, 2020’nin Eylül ayında tanıtılmıştı. Ayrıca watchOS 7.6 ise iki hafta önce yayınlandı. Geçtiğimiz güncellemede alınmamış güvenlik önlemleri, “yama” diye de tabir edebileceğimiz bu yükleme ile gelmekte. Ancak söz konusu olan güncellemenin akıllı saate  yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarjının olması gerekmekte. Ek olarak da cihaz şarja bağlı olmalı ve iPhone’unuza yakın olmalı. Yüklemeye başlamak isteyen kullanıcılar Apple Watch uygulamasının ayarlarından Genel>Yazılım güncelleştirmesi bölümüne gitmeliler. Karşılarına çıkacak olan watchOS 7.6.1 bildirimi, güncellemeyi yüklemenizi sağlamakta. Yükleme bitene kadar beklemeleri gerekmekte ve iPhone’u saatlerinden uzaklaştırmamaları lazım. Ayrıca söz konusu olan güvenlik konusunda gelen en büyük yenilik bir hafıza sorununun çözülmesi olmakta.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Apple model cihazları kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir