Umre’den Dönen 10 Bin 330 Kişi, KYK Yurtlarında Karantina Altına Alındı

Umre’den Dönen 10 Bin 330 Kişi, KYK Yurtlarında Karantina Altına Alındı

0
 
Umre vazifesi için Suudi Arabistan’a giden ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye geri gelen 10 bin 330 kişi, Ankara ve Konya’daki Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında tedbir amacıyla karantina altına alındı.
 


 
 
Çin’de meydana gelen ve neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün geçtiğimiz günlerde de ülkemizi de etkilediği resmen açıklanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre şu an ülkemizde Corona virüsüne yakalanan 6 kişi bulunuyor.
 
Ülkemizdeki virüslü hasta sayısının artmaması için ise spor müsabakalarının seyircisiz oynanması gibi çeşitli önlemler alınıyor. Bu önlemlerin arasına Umre’den dönen kişilerin karantinaya alınması da eklendi. Şu an için resmi rakamlara göre Suudi Arabistan’da 103 Corona virüsü vakası bulunuyor ve Suudi Arabistan’dan gelenler tedbir amacıyla karantina altına alınıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada “Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır. Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır.” ifadeleri kullanıldı.
 


 
 
Ankara’da bulunan 2.064 kişilik kapasiteye sahip Şehit Özel Harekat, 1.880 kapasiteli Milli İrade, 1.448 kapasiteli Gölbaşı yurtları karantina için ayrıldı. Bu yurtların toplam kapasitesi ise 5.392. Konya’da ise 2.228 kişi kapasiteli Tahir Büyükkörükçü ve 2.710 kapasiteli Kutalmışoğlu yurtları karantina için ayrıldı. Bu iki yurdun toplam kapasitesi ise 4.938.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir