Ukrayna Turkcell’e Teşekkür Etti!

Ukrayna Turkcell’e Teşekkür Etti!

0

Her savaşta olduğu gibi Rusya-Ukrayna savaşında da iletişim en büyük sorunlardan biri. Ülkemiz operatörleri tarafından bu sorun iyileştirilmeye devam ediyor. İletişim operatör şirketi Turkcell ücretlendirmeyi kaldırdı ve Ukrayna Turkcell’e teşekkür etti.

Ukrayna Turkcell’e Teşekkür Etti!

Ukrayna Turkcell’e Teşekkür Etti!

Rusya ve Ukrayna ülkeleri arasındaki savaşta yaşanan en önemli sorunlardan biri iletişim kısıtlaması. Hayatımıza telefonlar girdiğinden beri artık neredeyse herkes kullanmakta. Haliyle de iletişimi telefonlar üzerinden yapmaktayız. Bölgedeki Türk vatandaşlarının internet ve arama hizmetlerinden faydalanamaması, bir kriz durumu olmakta. Ukrayna’da senelerdir hizmet veren Turkcell, bölgedeki Türk vatandaşları için arama ve SMS ücretlendirmelerini kaldırdı. Bu hareketinden dolayı Ukrayna Büyükelçiliği, Turkcell’e teşekkür etti.

Turkcell, yaptığı açıklama ile Ukrayna’daki kullanıcılar için arama ve SMS ücretlendirilmesinin kaldırıldığını açıkladı. Yapılan bu hareketin sonrasında Ukrayna Büyükelçiliği, Turkcell’e sosyal medya üzerinden bir teşekkürde bulundu. Ayrıca teşekküre ek olarak ülkemizde faaliyette olan diğer iki operatörden de aynı hareketi beklediğini açıkladı.

Ayrıca söz konusu operatör Turkcell’in ücretlendirmeyi kaldırmasını diğer operatörler de krizi görmezden gelmediler. Diğer operatörler olan Türk Telekom ve Vodafone, 24 Şubat’tan beri Ukrayna’daki kullanıcılarına acil iletişim paketi tanımlamaktalar. Dün iki operatörün yaptığı açıklamalar sayesinde, üç gün önce tanımlanan bu paketlerin yenilendiğini öğrendik.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca yapılan bu hareketi desteklemekte misiniz? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir