Twitter’da Yeni Para Kazanma Seçeneği Duyuruldu!

Twitter’da Yeni Para Kazanma Seçeneği Duyuruldu!

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Twitter, Spaces için yeni bir özellik getirmekte. Söz konusu özellik ile Spaces yayıncıları uygulama içerisinde bilet girişli oda kurabilmekte. Kullanıcıların açılan bu yayınlara katılabilmesi için ücret ödemeleri yani bilet satın almaları gerekmekte. Bunun yanında şirket satın biletler için kesinti uygulayacak. Twitter’da Yeni Para Kazanma Seçeneği Duyuruldu!

Twitter’da Yeni Para Kazanma Seçeneği Duyuruldu!

Twitter'da Yeni Para Kazanma Seçeneği Duyuruldu!

Haberimize konu olan bu özellik şimdilik ABD’de mevcut olan bazı kullanıcıların erişimine açıldı. Erişime açılan bir ekip biletlerin satılacağı şekli örneklerle gösterdi. Bir özellik normal şartlarda tüm dünyaya açılırken Twitter’ın bu özelliği ile farklı bir strateji izlenmekte.

Şirkete başvuru yapılarak bilet girişli oda oluşturulabilmekte. Ayrıca Twitter yayıncının 1000 takipçiye sahip olmasını ve 18 yaşını geçmesini istemekte. Bunun yanında başvuruyu gerçekleştiren kişinin son 1 ayda minimum 3 yayın açması gerekmekte. Söz konusu bu şartları karşılamayan kullanıcılara olumsuz yanıt verilebilmekte.

Twitter’ın yeni para kazanma özelliği için finansal hizmet şirketi Stripe ile ortaklık kurullmakta. Yapılan açıklamaya göre bilet fiyatlarının %20’si direkt olarak Twitter’a geçecek. Bunun yanında Google ve Apple da uygulama içi mağaza ödeme kesintilerini ekstra olarak alacak.

Peki yeni gelen bu özellik hakkında siz ne düşünmektesiniz? Para kazanma özelliğinin tüm platformlara gelmesi sosyal medyayı nasıl etkilemekte? Ayrıca siz para vererek bilet satın almayı düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir