Twitter Olumsuz Oy Özelliği Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Twitter Olumsuz Oy Özelliği Geldi!

0

Popüler platform Twitter yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına geçti. Yeni gelen bilgilere göre Twitter olumsuz oy özelliği geldi.

Twitter Olumsuz Oy Özelliği Geldi!

Twitter Olumsuz Oy Özelliği Geldi!

En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından Twitter, kullanıcı güvenliğini sağlamak için “Olumsuz Oy” özelliğini getirdi. Söz konusu özellik, önceden yalnızca beğenme butonu olan platforma ilk defa gelmiyor. Çünkü platform, aynı özelliği önceden ABD seçim zamanında da getirmişti. Şu anda ise Rusya–Ukrayna savaşı ile ilgili geldiği düşünülen özellik, bazı kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmakta. Ancak bazı kullanıcılar özellik hakkında olumlu düşünmemekteler.

Yeni özellik sayesinde rahatsız edici içerikler paylaşan kullanıcılar tespit edilecek. Tespit edilen kullanıcılar ilk olarak incelenecekler. Daha sonra alakasız yanıtlar ve rahatsız edici içerikler işaretlenecek. Son olarak ise olumsuz oy alan tweetler, diğer kullanıcılar ve tweet yazarıyla paylaşılmayacak.

Her gelen özellikte olduğu gibi bu özellikte de kullanıcılar iki tarafa ayrılma durumundalar. Kullanıcılardan bazıları bu özellikten sonra sosyal medyanın geleneksel medya ile bir farkının olduğunu söylemekteler. Ayrıca bu tarz sansürlerin ise doğru olmadığını belirtmekteler. Twitter’a göre ise bunun sebebi şu şekilde açıklandı: “Geri bildirimler, kullanıcılarına daha yüksek kaliteli içerikleri ön plana çıkarmaya yardımcı olacak.”

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Twitter platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap