Twitter Mavi Tik Özelliği Geri Geliyor! İşte Detaylar

Twitter Mavi Tik Özelliği Geri Geliyor! İşte Detaylar

1

Popüler sosyal medya platformu Twitter kısa süre önce yapmış olduğu açıklama ile askıya aldığı Mavi Tik özelliğini tekrar aktif edeceğini açıkladı. Yeni gelecek doğrulama süreci ile önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunulacak. Yeniden getirileceği açıklanan bu özellik, eskiden olduğu gibi belirli bir kullanıcı kitlesine ait olacak. Twitter Mavi Tik özelliği hakkında detaylar..

Twitter Mavi Tik özelliği geri geliyor

Twitter Mavi Tik özelliği

Twitter, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği açıklama ile yaklaşık 3 yıl önce askıya alınan Mavi Tik özelliğinin yeni haliyle 2021’in başında kullanıma sunulacağını açıkladı. Yeni sistemdeki doğrulama sisteminin bir çeşit geri bildirim yöntemiyle de entegre olacak. Firmanın yapmış olduğu duyuru, Haziran ayında uygulama araştırmacısı Manchun Wong’un şirketin yeni bir doğrulama sistemi oluşturduğunu öne süren raporunun da doğrul olduğunu bizlere göstedi.

Söz konusu beklenen özellikte kritik bir farklılık yapılmazsa, doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, eğlence, spor, aktivistler, organizatörler ve Twitter’ın toplum üzerinde etkisi olduğunu düşündüğü kişiler bundan faydalanacak. Taslağına buradan ulaşabileceğiniz özellikle ilgili politikanın 17 Aralık’ta yayınlanması bekleniyor. 

Bunun dışında daha önce doğrulanmış olan ya da yeni doğrulanacak herhangi bir hesabın mevcut tiki elinden alınabilmesi mümkün kılınacak. Söz konusu hesabı doğrulanan bir kullanıcı, insanları gerçek kimlikleri konusunda yanıltmak için adını veya biyografisini değiştirirse Twitter, tiki alabilecek. Firma bunu da hizmet şartlarını ihlalle bağlayarak yapacak.

Tekrar getirilecek olan mavi tik özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak konu hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Yine olur olmaz herkes mavi tik alcakkk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir