Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor! İlk Görüntüler Yayınlandı

Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor! İlk Görüntüler Yayınlandı

0

Popüler sosyal medya platformu Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Söz konusu olan yeni özelliğin alışveriş özelliği olduğu belirtildi. Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor! İlk Görüntüler Yayınlandı

Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor! İlk Görüntüler Yayınlandı

Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor! İlk Görüntüler Yayınlandı

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, her konuda tercih edilmeyi istemekte.Birden çok sosyal medya şirketi e-ticaret işinde uzun zamandır yer almakta. Özellikle de  Instagram ve Facebook bu konuda oldukça başarılı olmakta. Markaların dijital ‘mağazaları’ ile platformlar kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekmekte. Twitter da geride kalmayarak rakiplerinin yanında yer aldı.

Popüler platformdan yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, ABD’de kullanıcıların bir uygulama içi tarayıcı aracılığıyla ürün alışverişi yapmalarına ve satın almalarına olanak tanıyan bir özelliği test etmekte. Şirket, alışveriş özelliğinde kullanıcıların bir mağazanın sitesinde mevcut olduğu gibi ürünleri satın alabileceklerini belirtti. Shop Module adı verilen araç, işletmelerin ürünlerini Twitter profillerinin en üstünde öne çıkarmayı sağlamakta. Apple cihazlarıyla ABD’de Twitter’ı kullanan kullanıcılar, satışa sunulan ürünleri görebilecekler.

Ayrıca Twitter yöneticilerinden Bruce Flack konu hakkında bir açıklamada bulundu. Flack, “Bu pilot uygulamayla ilgili, duyarlı ve konuşkan kitlemizin, tuttuğunuz spor takımından yeni bir forma gibi duygusal olarak yüklü ürünlere veya kalıcı etki sağlayan ürünlere nasıl tepki verdiğini keşfedeceğiz.” dedi. Şirket ek olarak, alışveriş için pilot projeye katılan işletmeler arasında GameStop ve Arden Cove bulunduğunu belirtti. Arden Cove  hırsızlığa ve suya dayanıklı çantalar ve seyahat aksesuarları üreten bir marka. GameStop ise video oyunu ve tüketici elektroniği şirketi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Twitter platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir