1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitch Tartışma Yaratan Özelliği! Abonelikten Çıkma…

Twitch Tartışma Yaratan Özelliği! Abonelikten Çıkma…


Tüm dünya tarafından bilinen Twitch, insanların yayın yapıp, diğer kullanıcıların izlediği ve gelir kazanılmasını sağlayan bir platform. Bunun yanında son zamanlarda çokça kara para aklama suçuyla gündeme geldi. Twitch verileri, hackerlar tarafından sızdırıldı ve bu durum fazlasıyla tepki topladı. Twitch Tartışma Yaratan Özelliği!

Popüler platformun kısa süre önce bünyesine kattığı özellik yayıncılar tarafından tartışma konusu oldu. Söz konusu özelliği yararlı bulanlar da var, kötü bir fikir olduğunu düşünenlerde. Yayıncılar arasında sıkıntı yaratan o özellik hakkında detaylar…

Twitch tartışma yaratan özelliği

Twitch Tartışma Yaratan Özelliği

Her platformda olduğu gibi Twitch’de de abone kaybetmek çok sıkıntılı bir durum. Twitch şimdi ise bu durumu azaltmak için yeni bir özellik geliştirdi. Yeni ve tartışma yaratan bu özellikte, kullanıcılar bir yayıncıya abone olmaktan vazgeçerse, sebep belirtebilecek. Belirtilen sebebi ise yayıncılar görebilecek.

Popüler platform, bu adımı atma amacını ise açıkladı. Yayıncıların yaptıkları hataları ve eksikliklerini öğrenebilmelerini ve bu sorunu çözmeleri için özellik aktif edildiği bilgisi mevcut. Pek çok yayıncının bu konuda hem olumlu hem de olumsuz açıklamaları mevcut.

Kimileri ise kötü geri dönüş almak istemedikleri için platformu oldukça eleştirdi. Ayrıca çoğu abonenin finansal sebeplerden dolayı abonelikten çıkacağını düşündükleri için kendilerine bir faydası olmayacağını düşünüyorlar. Yayıncılar, “Kanal Analizi” seçeneğinden abonelikten çıkanların sebeplerini anonim olarak görebilirler.

Sizler Twitch’in eklediği bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşa bilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap