Twitch Canlı Yayınında Silah Ateşleyen Carl Riemer Banladı (Video)
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Twitch Canlı Yayınında Silah Ateşleyen Carl Riemer Banladı (Video)

+ - 0
Carl Riemer isimli Twitch yayıncısı, açmış olduğu canlı yayın esnasında elindeki silahı ateşledi. Boş olduğunu düşündüğü silahın patlamasıyla fazlasıyla şaşıran Carl Riemer Twitch hesabı, yaşanan olay nedeniyle askıya alındı. Yayıncı, destek aldığı SoaRGaming’den de çıkarıldı.
Çevrimiçi yayın platformları, son zamanlarda en popüler internet mecralarından bir tanesi.Yayın yapanmilyonlarca kullanıcı, bir yandan eğlenirken diğer yandan da kendilerini izleyen abonelerini eğlendiriyorlar. Bu sayede yayıncılar, kullandıkları yayın platformu aracılığıyla daciddi paralarkazanıyorlar.    
Twitch’te silah yüzünden banlanan yayıncı, Carl Riemer oldu. Platformun popüler isimlerinden bir tanesi olan Riemer, özellikle de Call of Duty oyunlarındaki başarısıyla tanınmaya başlamıştı. Ancak artık Riemer’ınoyunculuk kariyerinin 
risk altında olduğunu sizlere söyleyebiliriz.
Banlanan yayıncı, yaşanan olayın ardından YouTube üzerinden bir özür videosu yayınladı. Yayınladığı videoda sarhoş olduğunu ve silahın da boş olduğunu düşündüğünü ifade eden Riemer, silahların oyuncak olmadığını ve bu şekilde kullanılmasının da büyük bir hata olduğunu söyledi. Ancak yapılan bu olarak görülmedi.

Carl Riemer’ın Açıklamaları

“Bu bir hata, ama birisinin hayatına mal olabilecek bir hatadır” dedi. “Bu konuda çok kırıldım.”
Silahı kişisel koruma için satın aldığını ve eğlence amaçlı kullanmaması gerektiğini söyledi.
“Dün gece hayatım boyunca yaptığım en büyük hatayı yaptım ve hayatımı mahvedebilir” dedi.
“Birisine zarar verebilirdim, kendime zarar verebilirdim, hayvanlardan birine zarar verebilirdim – ve bu affedilemez.”
“Artık SoaR’da değilim ve bu da haklı. Umarım siz onlara karşı nefretim yok ya da bunun gibi bir şey … bilirler, yapmaları gereken şeyi yaptılar, çünkü ben bir aptalım.”
YouTube kanalındaki hayranlar, Reimer’e eylemlerinden dolayı sorumluluk aldıkları için övgüde bulundular.
Twitch’in topluluk kuralları , ölümcül silahların markalaştırılmasının “sıfır tolerans” ihlali olduğunu, ancak kuralların şiddet içeren veya tehdit edici davranışlara odaklandığını söylüyor.
Askıya alma veya yasağı, düzenli akışın abonelerin sadık bir hayran kitlesini elinde tutmasının anahtarı olduğu bir pazarda bir flama kariyeri için yıkıcı olabilir.
🟥 Olaylı Video:
KUTSAL FUCKING SHIT pic.twitter.com/CEHnCvLbiF

— cam! (@cam834) March 5, 2020

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap