Türkiye’nin Aşı Haritası Erişime Açıldı! İşte Detaylar

Türkiye’nin Aşı Haritası Erişime Açıldı! İşte Detaylar

1

Koronavirüs salgını başladığı günden itibaren aşı ile ilgili çalışmalarda hız kesmeden devam etmekteydi. Kısa süre önce ülkemiz Çin aşısını uygulamaya başladı. Aşı vurulmaya başlandıktan sonra çıkan en önemli sorulardan biri ise hangi ilde kaç kişiye aşı vuruldu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Türkiye’nin aşı haritası erişime açıldı.

Türkiye’nin Aşı Haritası Erişime Açıldı

Türkiye'nin Aşı Haritası Erişime Açıldı

Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ülke genelinde yapılan aşı uygulaması, “Kovid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu” sayfasından bugünden itibaren il bazında canlı verilmeye başlandı. Daha önce bu konuda açıklama yapılmıştı ve 25.01.2021 tarihinde site aktif kullanıma açıldı.

Sağlık Bakanlığı’na ait https://covid19asi.saglik.gov.tr/ adresinde yer alan Türkiye haritasıyla tüm illerdeki aşılama sayılarına ulaşılıyor. Haritada toplam sayı dakikada bir, illere göre dağılım ise 10 dakikada bir güncelleniyor.

Türkiye’de toplumsal aşılamanın başladığı 14 Ocak’tan bu yana saat 09.37 itibarıyla 1 milyon 247 bin 38 kişi aşılandı. Aşı vurulmak şu anlık zorunlu olmadan isteğe bağlı bir şekilde ilerliyor.

Bakan Koca Duyurmuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uygulamayla ilgili, olarak “1.200.000’den fazla kişi şu ana kadar aşı oldu. Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul’da 224.000’den fazla kişi aşı oldu” ifadeleriyle duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da daha önce duyurduğu aşı haritası ile ilgili düşünceleriniz neler? Siz aşı vurulacak mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 27 Ocak 2021

  güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir