Türk Telekom Yerli eSIM Kullanıma Sundu

Türk Telekom Yerli eSIM Kullanıma Sundu

0

Yurt dışında yıllardır kullanılan teknoloji artık ülkemizde de mevcut. Türk Telekom yerli eSIM kısa süre önce kullanıma sunuldu. Ayrıca ABD’de satılmakta olan iPhone 14 serisinde SIM kart yuvası bulunmamakta. Bunun yanında birden fazla eSIM desteği ise mevcut.

Bu kapsamda bir standart haline gelecek olan eSIM konusunda Türk Telekom’dan sevindirici bir haber geldi. Türk Telekom müşterileri, yüzde yüz yerli teknolojiyle üretilen eSIM hizmetinden numaralarını değiştirmeden ve ek ücret ödemeden yararlanabiliyor.

Türk Telekom yerli eSIM için ek ücret istemiyor

eSIM ülkemizde yıllar sonra üretilmeye tamamen yerli bir şekilde başlandı. Akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere ve hatta otomotive kadar pek çok alanda kullanılabilmekteyiz. Türk Telekom altyapısıyla, Türkiye’de kurulan sunucularla entegrasyonu tamamlanan eSIM teknolojisiyle, fiziksel bir müdahale gerekmeden operatör profili oluşturulabiliyor. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun SIM teknolojilerini destekleyen sistemlerin kurulumu ve cihazlarda kullanımı kapsamındaki kurul kararlarına uygun olarak, tamamen yerli ve milli olarak üretilen eSIM teknolojisi, kullanıcılara dijital bir deneyim sunmakta.

Söz konusu eSIM, dijital yapısından dolayı kaybolma veya çalınma riski taşımamakta. Fiziksel bir SIM karta ihtiyaç olmadığı için kart değişimi gereksinimini ortadan kalkmakta. Ek olarak eSIM, aynı zamanda çevre dostu olma özelliği de taşıyor.

Peki siz eSIM hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu konu ile ilgili haberlere denk gelmiş miydiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir