TRT Netflix’e Rakip Olacak Platform Kuruyor!

TRT Netflix’e Rakip Olacak Platform Kuruyor!

0

Stratcom Youth etkinliği, Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Eğitim ve Sosyal Tesisi’nde İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlendi. Söz konusu etkinliğe TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı da katıldı. Ayrıca Sobacı, Netflix alternatifi bir dijital platform geleceğinin duyurusunu yaptı. Yaptığı duyuruya göre TRT Netflix’e rakip olacak bir platform kuruyor.

TRT Netflix’e Rakip Olacak Platform Kuruyor!

TRT Netflix’e Rakip Olacak Platform Kuruyor

Bildiğiniz üzere Disney Plus geçtiğimiz zamanlarda ülkemize geldi. Bu durum doğal olarak dizi ve film sektöründeki dijital platformlar arasındaki rekabeti arttırdı. TRT Genel Müdürü dün bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamasında rekabeti daha çok arttıracak bir platform yaratacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu”nda TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı bir konuşma yaptı. Söz konus konuşmasında sosyal medya başta olmak üzere birçok konuyu ele aldı. Ayrıca TRT Genel Müdürü Kamu Yayıncılığı konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Ek olarak, Netflix alternatifi dijital platform kurulacağının haberini de verdi.

Sobacı, Sosyal medya, bireylerin daha özgür bir şekilde fikirlerini ortaya koyabildiği bir alan olacağı iddia edilirken bir anda yalan haberin, dezenformasyonun mecrası haline geldi” sözlerini kullandı. Ayrıca cümlesine şu cümlelerle devam etti;

”Dijital çağda özgürlük alanı vadederken, kaos, belirsizlik ve abartıdan beslenen bir sosyal medya karşımıza çıktı. Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 70’i sosyal medyayı bilgi ve haber kaynağı olarak kullandığını söylüyor. Sosyal medya, bilgi ve haber kaynağı olma işlevi üstlendiği andan itibaren, kaçınılmaz olarak dezenformasyon ve manipülasyonun yoğun bir şekilde yaşandığı alanlar haline dönüştü.”

Ayrıca TRT’nin planlamalarından bahseden Sobacı, TRT’nin 2023 yılında Netflix’e alternatif uluslararası bir dijital platform inşa edeceğini belirtti. Ek olarak film ve oyunlara yatırım yapılmaya devam edeceğinin de ekledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir