Toyota Batarya Üretimi İçin Dev Adım Attı!

Toyota Batarya Üretimi İçin Dev Adım Attı!

0

Tam elektrikli araçlarındaki bataryaları tedarik etmek amacıyla Toyota adım attı. Japonya ve Amerika’da batarya üretimi için 5.6 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirmekte. Son yıllarda elektrikli araçlara talep bir hayli arttı. İlerleyen yıllarda daha da yükselmesi beklenen talebin karşılanması amacı ile yeni yatırım gerçeklşetiriliyor. Üretim tesislerinin 2024 ve 2026 arasında tamamlanması beklenmekte. Toyota Batarya Üretimi İçin Dev Adım Attı!

Bu yatırım, Toyota’nın farklı güç üniteleri ile mümkün olduğunca çok seçenek sunarak, tüm ülke ve bölgelerdeki müşterilerin ihtiyaçlarını esnek bir şekilde karşılamasını sağlayacak.

Toyota Batarya Üretimi İçin Dev Adım Attı!

Toyota Batarya Üretimi

Yeni batarya yatırımı sayesinde Toyota’nın Japonya ve ABD’deki batarya üretim kapasitesi 40 GWh’ye çıkacak. Toyota Üretim Sistemi ile birlikte her zamankinden daha verimli üretim hatları kuran marka, rekabet gücünü daha da artıracak.

Şirketin Japonya’daki genel merkezine yakın Shimoyama ve Myochi fabrikaları ilk etapta dönüştürülecek tesisler olarak açıklandı.

Toyota, atılan adım ile batarya üretim kapasitesinde ek 40gigawatt saatlik artış elde edebilmekte. Japon şirket, 2030 yılına kadar dünya çapında yıllık 3.5 milyon elektrikli araç satmayı planlıyor.

Japonya’da 3.1 milyar dolar civarında yeni yatırım yapacak olan Toyota, Amerika’da ise 2.5 milyar dolar ile otomotiv batarya üretimini artıracak. Ayrıca karbon nötre ulaşmada birden fazla yol olduğunu inanan Toyota, ülke ve bölgelerin ihtiyaçlarına bağlı olarak CO2 emisyonunu azaltacak en ideal çözümleri sunmakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce elektrikli araç aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir