TikTok Sanal Gerçeklik Adımı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

TikTok Sanal Gerçeklik Adımı

0

Günümüzde pek çok şirket VR/AR teknolojileri için çalışmalarını hızlandırmakta. Ayrıca TikTok’un çatı şirketi olan ByteDance, bu konuda adım attı. Pico adını verdiği VR başlık ile kullanıcıların karşısına çıkacak. TikTok sanal gerçeklik için hamlesini yapmakta.

2015 yılında kurulan Pico, sanal gerçeklik teknolojileri üzerine çalışma yürütmekte. Şirket geniş ürün skalasına sahip. ByteDance, Mart 2022’de sanal gerçeklik pazarına giriş yapmak için Pico’yu satın aldığını duyurdu. 2015 yılından bu yana çalışmalarını sürdürmekte.

TikTok Sanal Gerçeklik Adımı

TikTok Sanal Gerçeklik

Meta, geçtiğimiz haftalarda yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü için tanıtım tarihi açıkladı. 11 Ekim’de gerçekleştirilecek Meta Connect etkinliğinde şirketin yeni VR gözlüğü tanıtılacak. Bu etkinlik ile merak edilen cihaz karşımıza çıkacak.

LinkedIn üzerinden açıklama yapan ekip, yeni VR başlığının tanıtım tarihini 22 Ekim 15.00 TSİ olarak belirledi. Şirketin paylaştığı gönderide, “Beklediğiniz an geldi! Sizin için sakladığımız şeyleri göstermek için sabırsızlanıyoruz. 22 Eylül 2022, 15.00 GMT+3 bizi izlemeye devam edin ” ifadeleri yer almakta.

Geliştirilen VR başlığın Pico 4 veya Pico Phoenix olarak adlandırılacağı tahmin edilmekte. Bununla birlikte, yeni modelde yüz ve göz takip sistemi kullanılması mümkün. Pek çok teknoloji takipçisi cihazı merakla beklemekte.

Peki siz VR ve AR teknolojileri hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu konu ile ilgili haberlere denk gelmiş miydiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap