İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Keşfete Düşme! Nasıl Keşfete Düşülür?

TikTok Keşfete Düşme! Nasıl Keşfete Düşülür?


Günümüzde sosyal medya uygulamaları ile pek çok kişi fenomen olmakta. İnstgaram, Twitter ve TikTok gibi platformlar üzerinden kullanıcılar paylaşım yaparak ünlü oluyor. Paylaşımların daha fazla insana ulaşması için ise keşfete düşmek gerekmekte. Peki Nasıl keşfete düşülür? Ek olarak TikTok keşfete düşme nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere detayları ile anlattık.

TikTok nedir?

Tiktok Nasıl Keşfete Düşülür?

TikTok, kullanıcıların özgün içerik üretip yayınladığı kısa videoların popüler olduğu yeni platformun ismi. Pek çok kişi bu uygulamada fenomen olmaya ya da adını duyurmaya çalışıyor. Son zamanlarda televizyon ünlülerini de görmeye başladığımız bu platform gün geçtikçe daha da büyüyor. Ayrıca herkesin video paylaşabildiği bu platformda keşfet sekmesi oldukça popüler. Peki keşfete daha hızlı nasıl düşersiniz gelin biraz daha yakından bakalım.

Tiktok Videosu Nasıl Keşfete Düşer

TikTok Keşfete Düşme

Anlık olarak TikTok, diğer sosyal medya platformlarını geride bırakarak popülerliğini arttırdı. Söz konusu popüler olan bu mecrada videolarınızı nasıl keşfete düşüreceksiniz? Yazımız içerisinde sizlere vereceğimiz ufak tüyolar ile video izlenmeleriniz ve beğenileriniz hızla artacak. Peki TikTok keşfete düşme nasıl yapılır?

Tiktok kullanıcılarının daha önce ki izlediği ve etkileşim kurduğu videolara benzer videolar karşılarına çıkarıyor. Ve bu algoritma ile kişinin hoşuna giden içerikleri daha fazla öne sürerek kişinin uygulama içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor. Tiktok her kullanıcının videosunu izleyicilere sunar fakat bunu videonun kalitesi , etiketler ve video akış geçmişine göre değerlendirerek daha fazla kitleye ulaştırmayı hedefler.

TikTok Keşfete Düşme

Keşfete daha hızlı ve kolay düşebilme adına sizlere burada bir kaç ip ucu hazırladık.

  • Videolarınızın kalitesine önem verin. Keşfete düşen içeriklerin %95’i artık çok kaliteli bir şekilde çekilen videolar ile dolu. Yani aslında bir nevi videonun görüntü kalitesine göre Tiktok size bir puan vermekte ve keşfet sunmakta.
  • İçeriklerinizi düzenli yüklemelisiniz ve içerik modeliniz sürdürülebilir olmalı.
  • Popüler şarkılar ve dublajlar keşfete çıkma şansınızı arttırır. Böylelikle profilinize daha çok insan çekebilirsiniz.
  • Videoların altına etiket kullanırken Tiktok’da güncel olan etiketleri kullanmaya özen gösterin
  • Popüler hesaplarda ki videolar ile duet yaparak video çekin ve yayınlayın.

Ek olarak bu adımları uygulamanız size takipçi ve beğeni getirecektir. Daha hızlı bir şekilde Tiktok’da yükselme fırsatını yakalayacaksınız. Ayrıca popüleriteniz de artacaktır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap