TikTok Alışveriş Dönemi Geri Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

TikTok Alışveriş Dönemi Geri Geliyor!

0

TikTok Alışveriş Dönemi Geri Geliyor! Son zamanların popüler platformu TikTok, e-ticaret dünyasına ilgisini arttırdı. İlk olarak İngiltere’de test edilen live shopping (canlı alışveriş) deneyiminin başarısız olmasının ardından, gözler ABD ve Kanada pazarına çevrildi. Ayrıca TikTok, Kuzey Amerika’daki live shopping özelliğini dış kaynaklar üzerinden yapacak.

TikTok Alışveriş Dönemi Geri Geliyor!

TikTok Alışveriş Dönemi

TikTok Shop isimli özellik öncelikle bilindiği üzere İngiltere’de başlatmaktaydı. Ürünlerini platform üzerinden satma isteyen fenomenlere ve markalara bu hizmet tanınmakta. Artık daha fazla bölgeye genişlemekte. TalkShopLive isimli bir firma ile ortaklık kurmayı hedefleyen TikTok, live shopping’i ABD ve Kanada’da test edecek.

TikTok Shop, kullanıcıların canlı yayınlar sırasında uygulamadaki bağlantılar üzerinden ürün satın almalarına izin veriyor. TikTok ve TalkShopLive arasındaki anlaşma henüz onaylanmadı, ancak iki şirketin oldukça uyumlu olduğu bilgisi mevcut.

Financial Times’daki yazıya göre, “TikTok, ABD ve Kanada için anahtar teslim bir çözüm üzerinde çalışmakta. Özellikle canlı alışveriş sürecini yönetmeye yardımcı olabilecek bir şirket arıyor” dedi. Ayrıca önümüzdeki yaz sezonundan önce büyük marka ortaklıklarıyla duyurulabileceğini de iddia etti.

TikTok’a benzer Çin’de bulunan versiyonu, canlı alışveriş konusunda fazlasıyla başarılı gitmekte. Gelen verilere göre son 12 ayda yaklaşık olarak 9 milyonu aşkın canlı yayın yapıldığı bilgisi mevcut. Ayrıca 10 milyardan fazla ürün satılmış durumda. Bunun yanında TikTok ilk girişiminde bu tarz bir başarı elde edemedi.

Peki siz Tiktok Shop hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce TikTok platformunu kullandınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap