Tesla’dan bir indirim daha!

Tesla’dan bir indirim daha!

0

Tesla, son dönemlerde elektrikli otomobil pazarında rekabetçi fiyat sunan firmalar nedeniyle ciddi bir gerileme yaşıyor. Bu sebeple şirket, geçtiğimiz haftalarda küçülme kararı almış ve binlerce çalışanını işten çıkarma kararı almıştı.

Öte taraftan firma, satışları artırmak için şimdiye kadar fiyatları birkaç kez düşürdü. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Türkiye’de uygun fiyatlı bir Tesla Model Y de satışa sundu. Bugün ise şirket, bir adım daha attı. Öyle ki ana vatanı ABD için fiyat düşürme kararı aldı. İşte ABD Tesla Model Y / Model X / Model S başlangıç fiyatı…

Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!

Şimdiye kadar Çin’de birçok kez indirime giden Tesla, şimdi ise gözünü Amerika Birleşik Devletleri‘ne çevirdi. Öyle ki şirket, kısa süre önce tüm araç modellerinin başlangıç fiyatlarını 2 bin dolar seviyesinde düşürdü.

Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!

Yapılan güncelleme ile birlikte arkadan çekiş Tesla Model Y fiyatı 42 bin 990 dolarModel Y Long Range 47 bin 990 dolar ve Model Y Performance ise 51 bin 490 dolara düştü. Model S ve Model S Plaid fiyatı sırasıyla 72 bin 990 dolar ve 87 bin 990 dolara indi.

Öte yandan Model X ve Model X Plaid fiyatı ise 77 bin 990 dolar ve 92 bin 990 dolara düşürüldü. Tesla, fiyatları indirmesiyle birlikte daha fazla satış yapmayı hedefliyor. İndirimin ne kadar etkili olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Tesla, elektrikli otomobil satışlarını artırabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-model-y-x-s-fiyati-abd-2024

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir