Tesla yeni işçilere kapılarını kapattı! İşte sebebi

Tesla yeni işçilere kapılarını kapattı! İşte sebebi

0

Bu aralar, Tesla’da işler biraz karışık görünüyor. Şirket, son birkaç haftadır devam eden işten çıkarmalarla gündemdeydi. Şimdi de Kuzey Amerika’da işe alımları tamamen durdurmuş durumda. Peki, bu ani duraklama neden oldu? İşte sebepleri…

Tesla yeni işe alımları neden durdurdu?

Tesla’nın işe alımları yaptığı sayfalar, geçtiğimiz ay içinde 3 bin 400’den fazla iş ilanıyla doluyken, şimdi sadece üç pozisyon listeliyor. Bu üçlü, Texas, Kaliforniya veya Nevada’da eğitim alıp Tesla fabrikasında tam zamanlı üretim ortağı olarak çalışma fırsatı sunan bir geliştirme programı için.

Tesla işe alımları durdurdu

LinkedIn’de ise çoğunluğu Çin’de olmak üzere toplam 326 iş ilanı var. ABD’de listelenen tek iş ilanı da bu geliştirme programına ait. Elon Musk, işten çıkarmalarla ilgili olarak geçtiğimiz ay çalışanlarına yazdığı bir mektupta, şirketin hızlı büyümesi nedeniyle bazı rol ve işlevlerde gereksiz yığılmalar oluştuğunu belirtti.

Musk işe alımları azaltarak, şirketin bir sonraki büyüme evresine hazırlık olarak her alanda maliyet azaltmaları ve üretkenliği artırmaları gerektiğini vurguladı. Ne yazık ki, bu süreçte en az 14 bin çalışanın işten çıkarıldığı tahmin ediliyor. Musk, bu zorunlu kararları almak zorunda kaldığı için üzgün olduğunu ama şirketin geleceği için bu adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Tesla’nın işe alımları durdurması ve büyük ölçekli işten çıkarmalar, şirketin önümüzdeki dönemde daha sıkı bir mali disipline sahip olacağını gösteriyor. Bu durum, Tesla çalışanları için zorlayıcı bir dönem olabilir, ama aynı zamanda şirketin daha verimli ve odaklı bir yapıya kavuşması adına atılmış adımlar olarak da değerlendirilebilir. Ne olursa olsun, Elon Musk’ın liderliğindeki Tesla’dan sürprizlerin eksik olmayacağı kesin. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-yeni-ise-alimlari-is-ilani-durdu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir