Telefondan Oyun Yapma! Mobilden Oyun Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. İnternet Haberleri

Telefondan Oyun Yapma! Mobilden Oyun Nasıl Yapılır?

0

Kendi oyunumuzu yapmak pek çok kişinin hayalidir. Ancak oyun yapmanın temelinde kodlama olduğundan çoğu kişi hayalini gerçekleştiremez. Kodlama öğrenmek kendi başına ayrı bir meslek olduğundan daha işe başlamadan pes ediyoruz. Bunun yanında artık kodlama bilmeden de oyun yapmamızı sağlayan program ve uygulamalar mevcut. Telefondan oyun yapma ve mobil oyun yap diye araştırıyorsanız, kodlamasız oyun yapma konusunda yazımızda anlatacağız.

Telefondan Oyun Yapma

Telefondan Oyun Yapma

Günümüzde bilgisayarlarımızda, konsollarımızda ve telefonlarımızda zevkle vakit geçirdiğimiz birçok oyun kodlama sayesinde geliştirilmekte. Özellikle büyük oyunların temelini kodlama mevcut. Durum bu şekilde olunca mobil oyun yapma isteyenler daha işe başlamadan bırakmakta.

Eğer kodlama ile uğraşmak istemiyorsanız buna uygun birçok kodsuz oyun yapma programı da var. Ayrıca bu programlar hazır kodla parçaları kullanarak görsel bir arayüz ile oyun geliştirmenizi sağlamakta. İsterseniz gelin sizlere mobilden oyun yapmak ve oyun nasıl yapılır telefon konusunda sizlere detaylar paylaşalım.

Struckd Nedir?

Struckd, kullanıcıların karmaşık kodlamayı anlamalarına gerek kalmadan kendi oyunlarını yapmalarını ve ardından bunları dünyanın her yerinden oyuncularla paylaşmalarını sağlayan bir 3D oyun oluşturma aracıdır. Platform sürükle ve bırak sisteminden faydalanarak çocuklar için bile kullanımı kolaylaştırır. Buna ek olarak, Struckd, kullanıcıların diğer oyuncuların yarattığı oyunları ve seviyeleri oynamasına izin verir. Struckd Android, App Store ve Web için linklere tıklayabilirsiniz.

Mobilden Oyun Nasıl Yapılır?

https://youtu.be/f8D53nDpfZo

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 2
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir