Taylor Swift Spotify’da kırdığı rekorla dillerde!

Taylor Swift Spotify’da kırdığı rekorla dillerde!

0

Kısa süre önce 300 milyon kullanıcı sayısına yaklaşan Spotify paylaşım yapmıştı. Popüler müzik ve podcast dinleme platformu farklı bir çok rekorları da içerisinde bulunduruyor. Şaşırtıcı bir şekilde temmuz ayının son haftasında Taylor Swift Spotify’da beklenmedik albümü folklore ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Yayınlandığı günden beri bir çok yeni rekora imza atan albüm şimdi de Spotify listelerini altüst ediyor.

Taylor Swift Spotify’da tüm zamanların rekorunu kırabilir

Taylor Swift Spotify'da tüm zamanların rekorunu kırabilir

The National’dan Aaron Dessner ile birlikte geliştirilen 16 şarkılık albüm, içeriğinin yanı sıra kırdığı rekorlarla da adından söz ettiriyor. Swift’in önceki albümlerindense reklam, ve PR çalışması yapılmayan albüm 24 Temmuz 2020 tarihinde pek fazla yankı yapılmadan yayımlandı.

Video klibinin çekimleri sırasında gerekli önlemlerin alındığı söylenen klipte, anlayabileceğiniz gibi daha doğal bir hava yansıtılıyor.

Çok kısa sürede üst sıralara çıkan albümdeki parçalar, yalnızca ilk 24 saatte Spotify’da 80 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı. Bu yükseliş ile birlikte kadın sanatçılar içerisinde en çok dinlenen albüm olma unvanını ele geçiren folklore, Apple Music’te de rekor kırdı.

Apple Music tarafında da 35 milyonu aşkın dinlemeye ulaşan albüm, platformun günlük istatistiklerini altüst etmiş durumda. Dijital baskılarının yanı sıra bir de fiziksel kopyalarının satışlarıyla dikkat çeken albüm, plak ve CD baskılarıyla 1,3 milyon satışa ulaştı.

Swift’in sekizinci albüm çalışması olan folklore, çıktığı ilk hafta boyunca çeşitli platformlarda 500 milyon kez dinlendi. ABD’deki satış rakamları henüz açıklanmadı, ancak Swift’in albümü 2020’nin en büyük çıkış yakalayan albüm ünvanına şimdiden kavuşmuş gibi duruyor.

Aynı zamanda Taylor Swift, ABD’nin haftalık Spotify listesinde ilk 10’un tamamında kendi şarkısını olan sanatçı haline geldi. Drake de benzer bir şekilde listeye girmeyi başarmıştı. Bunu söylememizin bir sebebi var zira Swift söz konusu başarıya imza atan ilk kadın sanatçı oluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir