STALKER 2 Fragmanı Yayınlandı! Kasvetli Paylaşım

STALKER 2 Fragmanı Yayınlandı! Kasvetli Paylaşım

2

STALKER: Shadow of Chernobyl 2007 yılı içerisinde piyasaya sürüldükten sonra üzerinden 13 yıl geçmesinin ardından devamının geleceği duyuruldu. Oyunun geliştirici şirketi Mart ayından beri bazı gelişmeler paylaşarak oyunu bekleyenleri bilgilendiriyor. GSC Game imzasıyla geliştirilen STALKER 2 için oyun içi oynanışı gösteren kısa ve kasvetli bir video paylaşıldı. STALKER 2 fragmanı yayınlandı.

STALKER 2 fragmanı yayınlandı! Oyun içi fragman

STALKER 2

GSC Game World, söz konusu oyun fragmanını IGN’in YouTube kanalı üzerinden paylaşımını yaptı. Oyunun hızlı tempolu olması, kasvetli bir hava sunması ve zor şartlar altında bazı görevleri gerçekleştirmemiz gerektiği özellikle vurgulandı.

Devam oyununun geleceğini Ukrayna merkezli geliştirici şirket söylemişti ve fragmanda da pek fazla detay bulunmasa da ilk oyundaki konunun devam edeceği anlaşılıyor. Resmi Facebook gönderisinde ise oyundaki “Skif” karakterine atıfta bulunuluyor.

Tüm bunların yanında “PDA 2.0” ile birlikte “yükleniyor” yazıyor. Oyun hakkında gizem yaratmayı isteyen GSC Game, yayımladığı oyun içi videosunda da tam olarak bunu yakalıyor. Çünkü paylaşılan video neredeyse 1 dakika ve karakterimiz Çernobil’deki patlamanın çevresinde görüntüleniyor.

İlk oyunda, Çernobil felaketinden sonra tekrar benzeri bir olayın yaşanmasını konu ediyor . Nükleer felaketin yaşandığı bölgede verilen görevleri tamamlamak ve ödülleri kazanmak üzerine kuruluydu.

Oyun devam oyunu olacağı söylediği için, ilk oyundan çokta farklı bir konu beklemek fazlasıyla saçma olurdu. Oyun sürükleyici simülasyon ve korku oyununu içerisinde barındırması ile biliniyor. Hikaye bazlı bir oyun olmasına rağmen açık dünya formunda sunulan STALKER 2, oyuncuların verdikleri kararlar ile birlikte ilerleyecek.

Oyun ilk olarak 2018 yılında duyurulmuştu. Oyunun 2021 yılında PC, Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass için piyasaya çıkması beklentiler arasında. Fakat konu ile ilgili resmi ve net bir açıklama yapılmadı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 31 Aralık 2020

  Ben çok beğendimm, zaten ilk oyununu da oynamıştım

 2. GÜZEL BİR OYUNA BENZİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir