Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği gelebilir

Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği gelebilir

0

Dünyaca ünlü uygulama olan Spotify, yeni özellikler ekleyerek kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Kısa süre önce aldığı bir patent sayesinde Spotify videolu içerik paylaşımı adlı bir özelliği kullanıcılarına sunabilir. Mevcut durumda TikTok ve Snapchat gibi platformlarda yer alan bu özellik benzeri Spotify patenti, kullanıcıların müziğe eklenen kısa biçimli “video anlarını” paylaşmalarına olanak tanıyacak gibi duruyor.

Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği

Spotify videolu içerik paylaşımı tiktok benzeri

Instagram’ın Reels özelliği sayesinde kısa videolu içerikler paylaşan kullanıcılar bu hikaye olayına bayılıyor. Durum bu şekilde olunca Spotify da milyonlarda kullanıcısının videolu olarak anlarını paylaşması için kolları sıvamış vaziyette.

Sevilen ve çokça kullanılan platform geçtiğimiz günlerde videolu podcast’leri tanıtmıştı. Müzik videoları da dahil olmak üzere sanatçıların görsel ve işitsel zenginliğini yükseltmeyi hedefleyen özellik şimdi Spotify’ın tamamında bulunacak.

Patentin detayları hakkında bilgiler de mevcut. Spotify’ın medya sunucularından seçip kendi videolarına uygulayabildikleri TikTok benzeri bir çerçeve oluşturuluyor. Bu videoları paylaşma yeteneği, başkalarının aynı anda çalan şarkının adını ve sanatçıyı görmesine imkan sağlayacak.

Aynı zamanda oluşturulan müziklerin, video ile ilişkilendirmesine olanak tanıyor. Bu şekilde tanımlandığında TikTok’taki kısa videolar akla geliyor. İlerleyen günlerde özellik hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Spotify yaptığı bu hamle ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan videolu içerik paylaşım hakkında fikirlerinizi yorum yaparak belirte bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir