Spotify ve Storytel’den Şaşırtan Ortaklık Geliyor!

Spotify ve Storytel’den Şaşırtan Ortaklık Geliyor!

0

Özellikle Apple Music ile rakip olan Spotify, kullanıcıları kendisine çekmeye çalışıyor. Yakın zamanda yaptığı açıklama ile sanal konserler vereceğini öğrenmiştik. Yaptığı yeni duyuru ile de yeni bir ortaklığa imza attığını öğrendik. Spotify ve Storytel’den Şaşırtan Ortaklık Geliyor!

Spotify ve Storytel’den Şaşırtan Ortaklık Geliyor!

Spotify ve Storytel'den Şaşırtan Ortaklık Geliyor!

Yayın akış platformu Spotify, son zamanlarda popüler olan sesli kitaplara giriş yapıyor. İsveç merkezli sesli kitap uygulaması Storytel ile anlaşma yaptılar. Yapılan bu anlaşma sayesinde rakiplerini geride bırakarak kullanıcı sayılarında artış olması beklenmekte.

Söz konusu özellik için şirket, sesli kitap uygulaması olan Storytel ile iş birliği yaptı. Storytel şirketinin içeriğinde yer alan kütüphanesini Spotify uygulaması üzerinden açılması için çalışmalar yapılıyor. Yeni özelliğin yıl sonuna kadar tüm dünyada aktif olunması istenmekte. Rakiplerine karşı avantaj sağlayan iş birliğin, iki şirket için de başarılı sonuç vereceği düşünülmekte.

Ortaklık hakkında bir açıklama yapan Storytel CEO’su Jonas Tellander, konuyla ilgili ” Bunun dünya çapında daha fazla potansiyel sesli kitap dinleyicisine ulaşmak için harika bir ortaklık olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Ayrıca yıllık büyüme oranlarının %30 olduğunu da belirten Tellander, iş birliğinin büyümeye katkıda bulunacağını umduklarını belirtti.

Storytel, yaklaşık olarak 150 ülkede ve 30’dan fazla dilde hizmet vermekte. Ayrıca 500.000’den fazla sesli kitap uygulama içerisinde var olmakta. Aylık 356 milyon aktif kullanıcısı bulunan uygulamanın, Spotify için büyük bir avantaj olacağı düşünülmekte.

Fakat söz konusu özelliğe sahip olmak için Storytel aboneliği gerekli. Spotify’ın bu sorunu ikisi bir arada paketler gibi çözümler sunarak çözeceği tahmin edilmekte.

Peki siz bu ortaklık hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir