İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar


Müzik dinlemek denildiğinde ilk akla gelen platformlardan biri Spotify, kullanıcılarının uzun sürredir istediği bir özellikle geliyor. Platform kullanıcılarını dinledi; mobil ve masaüstü uygulamalarına doğrudan kullanıcı engelleme özelliği getirdi. Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğiyle Geliyor! İşte Detaylar

En popüler dijital müzik platformlarından biri olan Spotify, yeni bir özellik ile karşımızda. Platform, doğrudan kullanıcı engelleme özelliği ile geldi. Çoğumuzun sosyal medya platformlarından aşina olduğumuz kullanıcı engelleme özelliği artık Spotify’da da mümkün. Bu özellik sayesinde hesap sahipleri hoşlarına gitmeyen kullanıcıları engelleyebilmekteler.

Popüler platform Spotify, 2019’da aktif ettiği “Bu sanatçıyı çalma” işlevi sayesinde kullanıcıların duymak istemediği şarkıcıları engellemelerini sağlamıştı. Bu özellik sayesinde “bu sanatçıyı çalma” butonu ile platformun öneri algoritmasından sanatçıyı tamamen çıkarılmakta. Ancak kullanıcıların uzun zamandır platformdan istedikleri bir özellik daha mevcuttu. Platform kullanıcılarını dinledi ve kullanıcıları engelleme özelliğini nihayet getirdi.

Dün Spotify masaüstü ve mobil uygulamalarını güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcı profillerine engelleme butonu geldi. Kullanıcılar engellemek istedikleri kişiyi kolayca engelleyebilecekler. İlk olarak telefonlarından veya bilgisayarlarından istedikleri kişinin profilini açmaları ve sağ üst köşedeki üç nokta (…) simgesine tıklamaları gerekmekte. Daha sonra ise  “Engelle” veya “Kullanıcıyı Engelle” butonuna tıklamaları yeterli olacaktır. Engelledikten sonra o kişi, kullanıcının Spotify profiline erişemeyecek. Ek olarak herkese açık çalma listelerinizi ve takipçilerinizi göremeyecek. Ayrıca dinleme etkinliğinizden de haberdar olmayacak. Kısacası Spotify’da o kişiyle aranızda bağlantı tam anlamıyla kesilmiş olacak. Ve tabiki  “Engellemeyi Kaldır” seçeneğini kullanarak o kişinin engelini dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Spotify platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap