Spotify Erişim Engeli mi Geliyor? RTÜK Uyardı!

Spotify Erişim Engeli mi Geliyor? RTÜK Uyardı!

0

RTÜK, Spotify 3 gün içerisinde lisans başvurusu yapmazsa eğer, yayınlarına erişim engeli gelebileceğine ilişkin uyarı aldı. Bu şok uyarı üzerinde sosyal medya çalkalandı. Spotify Erişim Engeli mi geliyor sorusu çokça soruldu.

Spotify Erişim Engeli mi Geliyor?

Spotify Erişim Engeli mi Geliyor?

Lisans başvuru süreçlerini başlatan sosyal medya şirketleri kadar başlatmayanlarda var. Dünya genelinde 140 milyona varan ücretli abone sayısıyla müzik pazarının lideri konumundaki Spotify, lisans almadığı için herhangi bir girişimde anlık olarak buluşmadı.

RTÜK’ün yaptığı açıklamada, İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığının incelemeleri neticesinde; Spotify’ın “https://open.spotify.com” adresinden internet ortamında isteğe bağlı yayıncılık faaliyeti gerçekleştirmektedir. Paylaş FM’in “http://www.paylasfm.com/” internet ortamından radyo yayını, Medyaport TV’nin de “http://medyaporttv.com/” adresinden lisanssız televizyon yayını yaptığını belirledi.

RTÜK, incelemelerin ardından 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un Yayın hizmetlerinin internet ortamından sunumu ile Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri maddeleri gereğince uyarı niteliğindeki duyurusunu paylaştı.

Lisans alınmazsa erişim engeli gelecek

Üst Kurul duyuruda, öngörülen süre içerisinde ilave 3 aylık yayın lisansı ücretini peşin ödemelerini istiyor. Ancak internet ortamından yayın lisansı verilmesi işlemlerinin tamamlanamaması durumunda, ilgili yayıncıların bir 3 ay daha yayın hizmetlerini sunabileceklerini bildirdi.

Duyurudan sonra lisans başvurusu yapmayanların 72 saat içerisinde yayınlarına son vermesi gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir