Skoda’dan elektrikli Station Wagon hamlesi: Vision 7S tanıtıldı

Skoda’dan elektrikli Station Wagon hamlesi: Vision 7S tanıtıldı

0

Elektrikli araç pazarı için çalışmalarını hızlandıran Skoda, 2026 yılına kadar toplam altı elektrikli model piyasaya süreceğini duyurdu. Bazı parçaları geri dönüşüm malzemelerinden üretilen Skoda Vision 7S modeli tanıtıldı. İşte detaylar…

Skoda Vision 7S modeli 2026 yılında yollarda olacak

Geçtiğimiz yıl üç yeni elektrikli modelini duyuran Skoda, bugün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni otomobillerini kullanıcıların beğenisine sundu. Şirket tarafından piyasaya sürülecek elektrikli modellerin farklı tasarım çizgilerine ve gövde formuna sahip olacağını belirtelim.

Skoda Vision 7S modeli 2026 yılında yollarda olacak

Elroq model adıyla karşımıza çıkacak kompakt SUV, 2024 yılında piyasaya sürülecek. Karoq modeline atıfta bulunduğu tahmin edilen Elroq, Enyaq modelinin altında konumlandırılacak.

Şirket, henüz teknik detaylarını açıklamasa da Elroq modelinin 4.40 ila 4.50 metre aralığında uzunluğa sahip olacağı tahmin ediliyor. Yeni modelin Wolksvagen tarafından geliştirilen MEB Plus platformu üzerine inşa edileceğini belirtmekte fayda var.

Enyaq ve Enyaq Coupe modellerinin de MEB Plus platformunu kullanacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, her iki modelde de APP550 elektrikli motor, 86 kWh batarya ve 15 inç dokunmatik ekran yer alacak.

Vision 7S modeli, Skoda tarafındaki en önemli gelişmelerden biri olarak görülüyor. Yaklaşık 4.90 metre uzunluğa sahip olacağı belirtilen otomobil, Superb’den daha geniş hacim sunacak. 7 koltuklu olan Skoda Vision 7S, büyük bagaj hacmiyle dikkat çekiyor.

Skoda, yeni 7 koltuklu modelini 2026 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Otomobilin iç kısmında, gelişmiş bilgi-eğlence sistemi bulunuyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/skoda-vision-7s

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir